Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kórismém: akne keloid....

A kórismém: akne keloid. Bővebben lent. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezügyben? Hogyan lehetne megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés
A vállamon és a hátamon keloidok találhatóak. Pattanás után kialakult hegesedés, ami nem múlik el magától, és esztétikai szempontból nagyon zavaró. Elég nagy és kidudorodó. A bőrgyógyász azt mondta kimetszéssel csak ujabb heg jön létre a helyén. Esetleg a lézeres eltávolítást javasolja. Van valakinek valami ötlete? vagy hogy szabadulhatnék meg ezektől? Esetleg tud valaki olyan helyet ahol viszonylag sikeresen távolítottak már el akne keloidot a testről? köszi előre is
2010. jún. 22. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyásznak igaza van,ha kimetszik,másik heg lesz.A lézer tényleg jó megoldás,menj kozmetikushoz biztos meg tudja oldani.Bármelyik nagyobb városban elvégzik.
2010. jún. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Felkerestem egy magánbőrgyógyászt is, aki azt mondta kezdjek el egy gyogyszeres kezelést és csináljam legalább egy évig, mert most aktív a bőröm és nem nyul így hozzá lézerres sem. viszont ez egy nagyon kockázatos gyogyszer sok mellékhatással és utána sem ígért semmi konkrétat. A modorárol ne is beszéljünk. Belegondoltam, hogy egy magánorvosnak ez az érdeke, hogy perkáljam egy évig a pénzt, közben meg lehet már azonnal be is avatkozhattott volna. Klinikán az államilag finanszírozott orvos nem ezt mondta ami ő, hanem hogy ez a gyogyszer kockázatos de csak abban segít hogy több ne jöjjön ki, de nem mondta hogy muszály elkezdenem szedni, Azt javasolta hogy pesten és szegeden van olyan típusú lézer amivel viszonylag jol tudnak elhalványítani ilyen kelid hegeket. Van pesten orvos ismerősöm, megkérem hogy szerezzen iyen orvost akinek van ilyen gépe. ezt a döntést hoztam. de nem vetem maga alá egy olyan egy éves kezelésnek amiben nagy a kockázat rámehetek anyagilag és semmi konkrétumot nem ígérnek a végére. Mi a véleményetek?
2010. jún. 23. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak helyeselni tudom!Nem tudod mit szedsz,ez lehet erős máj és vesekárosító is.Ezért mondom,hogy a bőrgyógyászt hagyják már a francba.Mindenki megeszi a felírt gyógyszert mikor nem ez a megoldás.Pesten ott a lézerklinika,hát eldobom magam,ha ők nem tudnak segíteni!Ne keseredj el amennyi orvos annyi vélemény,keresd meg az ismerősöd!Sok sikert kívánok!
2010. jún. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj! (Gondolom valamilyen retinoidot írt fel, pl Roaccutant vagy hasonlót)


Nekem ugyanúgy van, mint neked és ugyanott. Huszonpáréves korodig akne teljesen természetes mindenkiben, a háton meg előszeretettel jönnek amúgy is ki, a legnagyobb baj, hogy a hajlam a heges gyógyulásra elősegíti a soha be nem gyógyuló kis göbök megjelenését. Nem esztétikus, de szokj hozzá, és bár nem könnyű, gondolj arra, hogy egy súlyos pikkelysömörös (sokan vannak) mit meg nem adna a te kis keloidos hegeidért!


Nem lehet eltűntetni. Ha a lézeres kezelést választod, írd le majd, mi az eredmény.

Próbáld elfogadni és kerülni az acne kialakulásához vezető tényezőket.

2011. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!