Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi okozhatja a hajhullást?

Mi okozhatja a hajhullást?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztus óta folyamatosan hullik a hajam, nagy mennyiségben. Több sampont is próbáltam (pl. Schwarzkopf, Alpecin), de nem változott semmi. Mivel a samponok váltása (ezek nem 1-2 hetente történtek, hanem inkább vártam 2 hónapot sampononként, hátha javul a helyzet, de nem történt semmi változás) ezért elkezdtem szedni HairClinic-et majd azután szedtem Walmark Vas tablettát és Tricovel-t (ajánlásra), de továbbra is ugyanannyira hullik a hajam. Végül elmentem vérvételre, 2 héttel a vizsgálat után megkaptam az eredményt ami leírta, hogy mindenből a megfelelő értékem van. Volt valakivel ilyen probléma? 18/F

2018. szept. 11. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alpecin hajhagymaerősítő. Sok hónap után fejti ki a hatását, ha abbahagyod korán akkor nem fogsz változást látni. Ha elkezded használni, akkor még fogsz hajhullást tapasztalni, mert a hajhagymáid mind különböző fázisban vannak. Amik más nagyon ki akarnak hullani, azok még ki fognak, akkor is ha használod a sampont. Kb 4 hónap után láthatsz eredményt.


Fontos az étrended is, meg hogy mikor eszel. Minél jobban és minél egészségesebben próbálj enni.

A hair clinic jó, de sokkal olcsóbb verziók is vannak, a hatóanyagot nézd (biotin a legfontosabb emg a zink)


A vérvétel nekem sem adott ki semmit. Hormonvizsgálaton voltál már? Bőrgyógyászuhoz is mindenképp menj el!

Illetve, lehet látni hogy ritkásabb a hajad? Mindenhol hull, vagy csak kis részekben? A hajvonalad egyenes még? Férfiak a családodban mikor koppaszodtak?

2018. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Február óta próbálok egészségesen táplálkozni. Hormonvizsgálatra már megvan az időpontom, de akkor lehet keresek egy bőrgyógyászt is. A ritkulást már nagyon meglátni, nagyon dús hajam volt, most már látni, hogy a fejem tetején van egy kis kopasz folt. Mindenhol hullik, a hajvonalam még egyenes. Apám az aki kopaszodik csak de Ő már elhagyta az ötvenet.
2018. szept. 11. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor voltál utoljára fogászati ellenőrzésen?

Rossz fog okozhat ilyet

2018. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Börgyógyász és háziorvos
2018. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Fogorvosnál novemberben voltam csak a fogkövemet kellett leszedni.


#4 Bőrgyógyászhoz még nem kaptam időpontot. A háziorvosomhoz már fordultam emiatt márciusban, azzal az indokkal nem utalt be sehova és adott receptet vagy bármit, hogy "100-120 haj is kihullhat egy nap, lehet csak a hosszabb haj miatt tűnik úgy, hogy több hullik." Tehát nem voltam kisegítve.

2018. szept. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!