Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aki lenöveszti a haját legaláb...

Aki lenöveszti a haját legalább derékig, de záros határidőn belül, tehát egynéhány év alatt akarja ezt elérni, annak mikoronta kell vágatnia és mennyit, ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 16. 04:33
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

1. A hajat MEGnöveszteni, lehet és nem LE!

2. A haj növekedése genetikailag adott, ezt gyorsítani nem lehet.

3. A hajból akkor és annyit kell vagátni, amennyi szükséges a haj állapota szerint: van, akinek elég évente 1-2 cm-t vágatni, mert nem törik és van, akinek havonta szükséges ennél többet, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy tollsöprü!

2018. szept. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hajvasalas, gondorites es festes nelkul eleg jol birja a haj es mar vagni se kell csak 0-1-2x egy evben eppen ha ugy ha latod, hogy toredezett. Fugg attol, hogy milyen ovatosan fesulod meg ilyenek, en pl nem vagattam mar le kb marcius ota akkor is mondta a fodrasz, hogy be sincs toredezve. Azelott nem vagattam le vagy 1 evig. Szoval hajvasalas, festes, gondorites es hasonlo ami art a hajnak ha kizarod, minden oke. Veszel a hajad vegere olajat ami segit fesulesnel, hogy ne torjon es konnyebben menjen a fesu meg valami sprayt, ami neked bevallik es utana csak hagyd noni :). De hat igen.. sajnos ami szebbe teszi a hajat de viszont rongalo hatassal van ra sajnos ki kell zarni :(.
2018. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha levágatom egyenesen, hogy csak a fülemet takarja, onnan 4 év alatt simán megnő akkorára, hogy ráüljek... (167 cm magas vagyok, nem tudom ez számít-e)
2018. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mind a 3 választ köszöntem
2018. szept. 16. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sose vágatom a fenékig érő hajam, tévhit, hogy attól nőne gyorsabban. A hajhagymától indul, a vége az tulajdonképpen már halott rész, ha letörik, akkor tűnhet úgy, hogy nincs változás. Tehát hossz szempontjából lényegtelen a vágatás (sőt, ha egészséges a vége, akkor ezzel csak rontod a helyzeted), sokkal többet számít, hogy magát a "hajvég vesztést" megelőzd/késleltesd. Ez egy hosszú folyamat (hát a jelenlegi hajhosszodtól függően), a fejbőrödtől indul. Sok-sok vitamin, olajok, minden jó, amit megadhatsz magadnak kívülröl-belülről! (Ha nincs pénzed rá, nézd meg az összetevőket, és beszerezhetsz olcsóbb vitaminokat is, vagy akár megpróbálhatod ételekből bevinni, csak az nem lesz olyan nagy hatású; a fontosabb olajok pedig röviden: ricinus, kókusz, olíva, argán - de még sok van). Ahogy elkezded ezt a "kúrát", alaposan oda kell figyelned a növekvő hajadra, tehát először a tetejére, majd hónapok múltán úgyis észreveszed azt a bizonyos töréspontot... Amivel már nem tudsz mit kezdeni, így ha megvan a kívánt hossz és még ott maradt, azt nyugodtan levágathatod, hogy szebben nézz ki. Az odafigyelés alatt természetesen azt értem, amit már felsoroltak: minőségi natúr sampon, balzsam, óvatos mosás, fésülés, szárítás és formázás elhagyása. Plusz legjobb, ha igyekszel kímélni a kosztól, tapizástól, ha sminkelsz, pláne ne lógjon az arcodba, viseld befonva (csak ne valami béna hajgumival). Sok sikert! Nekem a cél a térdig érő, de ez egy 5 éves terv. :)
2018. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!