Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A nők mindennapossá vált...

A nők mindennapossá vált smink használata és a különféle divatfrizurák, divatos öltözékek viselése mennyiben akadályozhajták a párválasztást a férfiak részéről?

Figyelt kérdés

A smink elfedheti az arcbőr, a száj, a szem, szempillák, szemöldök eredendő, természetes vonalait, lefutását.

Így éppen azelől maszkírozza el magát az erős sminket viselő hölgy vagy esetleg fiatal lány, akinek tetszeni szeretne, azaz akinek mindezek nélkül megtetszhetne. Míg talán mások érdeklődését pedig felkelti ezekkel, olyanokét, akik esetleg nem megfelelő párjelöltek számára hoszabb távon. Csak rövid távon.


A divatos öltözékek némelyike szintúgy elfedhetik a test vonalait, a testalkat milyenségét, míg a divatosnak tekintett frizurák egy része nem mutatja meg a fejformát a párválasztó férfiak számára.


A fogszabályzó is hasonló nem kívánt effektusokat válthat ki, azaz akinek egykor csúnyán álltak a fogai, talán nem talált párt, és nem született szintén rendezetlen fogsorú gyermeke. Ha viszont ez korrigálásra kerül, akkor már nincs akadálya a pártalálásnak, viszont az utódok generációjában egyre csak nőni fog a szabálytalan fogsorú, és fogszabályzásra szoruló gyermekek, fiatalok száma. Talán ezért is látunk manapság annyi fogszabályzós lányt és fiút az iskolákban.


Régebben kevesebb sminket viseltek a nők, vagy a szegényebb sorsúak, alacsony társadalmi státuszúak még kevesebbet vagy semennyit sem, ugyanakkor általában nem volt gondjuk a párválasztással és született is időre elegendő gyermek.



2018. szept. 29. 05:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy gyerekvállalásig eljutsz valakivel anélkül, hogy látna smink nélkül, kócosan, meztelenül. (Utóbbira régen jóval nagyobb volt az esély, mint ma.) A szépítkezés egyidős az emberiséggel, ma, amikor gyakori a házasság és gyerekvállalás előtti együttélés, sokkal kevésbé tudsz zsákbamacskát árulni.
2018. szept. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem sokan csinálnak minden nap arcot teljesen eltakaró sminket szerintem. Abból tényleg nem lehet rájönni mi van alatta, de ha csak kihangsúlyozza mondjuk a szemeit, emellett átformázza a szemöldökét azzal nincs semmi baj, hiszen mindenki a legjobb formáját szeretné mutatni (sajnos nincs mindenkinek dús, íves szemöldöke, ezért van, akinek a korrigálás sokat segít).

Azt nem értem, hogy miért lenne probléma, ha a ruha elfedi a test vonalait? Nem kell mindenkinek látnia szerintem, hogy milyen alakom lenne ruha nélkül.

A fogszabályzóról pedig amit írtál... Nem feltétlen örökletes ez a dolog, anyukámnak tökéletesek a fogai, apukámnak is szépen álltak, miközben egyiknek se volt fogszabályzója, ellenben nekem kellett. De mi van akkor, ha kell a gyereknek? Miért akkora baj az? És az miért baj, ha valakinek volt, mert mondjuk hangképzésben is az ellensége volt? Nem csak azért kell helyretenni a fogakat, hogy esztétikusak legyenek, szerintem egyértelmű, hogy aki teheti, az megcsináltatja.


Mindenesetre nekem az a véleményem, hogy amúgy sem a külsőbe kell beleszeretni, persze azt látjuk először, de ha megszeretünk valakit, aztán meglátjuk, hogy rövidebb a szemöldöke, mint gondoltuk, akkor sem fogunk vele szakítani...

2018. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki az alapján keres ám párt, hogy milyenek lennének a gyerekeik. De ha mégis, akkor sem úgy történik ám a dolog, hogy meglátod utcai ruhában/sminkben, meg se ismerted de már megkéred a kezét majd azonnal fejest ugrotok a gyerekcsinálásba. El vagy tévedve egy picit. A házasságot megelőzi egy együttélés, amikor megismered a párod igazi valóját, bőven láthatod smink és ruha nélkül.


Másrészt, az érvelésed számomra nem egészen helytálló. Manapság pont, hogy jóval kevesebbet rejtenek el magukból a nők. Gondolj csak a fűzőkre, rizsporos parókákra, fenéktömésekre, teljesen elmaszkírozott arcokra az elmúlt századokból, amiket a férfiak is ugyanúgy alkalmaztak. Vagy ha nem akarsz ilyen messzire menni, az alakformáló fehérneműk fénykora a 20 század, válltömések, bullet bra...

Szegények? Az a réteg, aki régen sem engedhette meg ezeket magának, az most sem tudja, ne aggódj.


Bizonyos szinten egyetértek veled, én sem kedvelem a túlsminkelt nőket, főleg a fiatalabb korosztályból, de én biztosan nem a gyerekvállalás szempontjából közelítettem volna meg a témát

2018. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Viszonylag erősen sminkelek, itt most nem a szemhéjra értem. Divatosan öltözködöm, mégis imádom magam smink nélkül, meztelenül. smink nem fogja átszabni az arccsonozatod, jól látni azt, így ezt nem is nagyon értem. Van barátom, így miért kéne mutoganom az utcán az alakomat? Persze sok ruha kihangsúlyozza, de ha valaki ezt nem szereti, neki minek? Pont nem tud érdekelni kinek nem tetszik a sminkelt pofám, mert a legfontosabb embernek számomra mindenhogy tetszik, magamnak is, akkormiért érdekeljen más véleménye?

21/N

2018. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!