Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kezdek kopaszodni, de hosszú...

Kezdek kopaszodni, de hosszú a hajam és nem akarom megválni tőle, mit tegyek?

Figyelt kérdés

"Metálos" vagyok, szóval hosszú a hajam stb. Viszont az utóbbi pár hónapban észre vettem, hogy feljebb ment a hajvonalam, és sokkal vékonyabb szálú és ritkásabb lett a hajam, felül. Ha végig túrom a kezem rajta, lehet is érezni, hogy sokkal kevesebb van felül mint mondjuk oldalt.


Kérdésem az, hogy mikor váljak meg a hajamtól?

Ha egyszer levágom, akkor borotválni is szeretném nem csak nullással, mert érdekel milyen.


A baj ezzel, hogy az öltözködésem miatt skinheadnek néznének :D bőrdzseki, martens, stb. Amerre szoktam közlekedni meg szoktam cigányokat láni, nekik nem tetszene az biztos, felesleges konfliktust meg nem akarok.


Mit tanácsoltok?


2018. okt. 27. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Mit gondolsz a sapkákról (nyáron természetesen baseball sapi) ? Esetleg ha nem óckodsz tőle, akkor paróka. Mondjuk én valamilyen tetoválást is el tudnék képzelni, az is tud jól kinézni.
2018. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Baratom most teljesen kopasz, de 30 eses koraig derekig ero haja volt.

Ha csak a homlokod emelkedik, az van hogy megall, sok ismerosomnek van ugy hosszu haja. Ha a fejteto is kopik, azt sajnos tenyleg le kell majd vagni.

O amugy ilyen "beanie" sapkat hord, lazabb fazont, telen nyilvan hogy ne fazzon a feje, de nyarra is szukseged lesz valamilyen sapkara, mert kulonben le fog egni a fejed. Nala annyira nem para az oltozkodes, mert inkabb ilyen hosszu lepel kabatokat hord meg sportcipot, de szerintem bakancsban se nezne ki skinkeadnek.

Raadasul szakallat novesztett, igy nem full csupasz a feje, jol ellensulyozza a haja hianyat.


Azert kivanom, hogy alljon meg a kopaszodasod, es meg tudd tartani a hajadat :)

2018. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. okt. 28. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A hosszú haj jobban megterheli a fejbőrt, a hajhagymákat. Nagyobb a súly, én levágatnám.

2. Ha már kopaszodsz, nem vágatnám viszont egy-két centisre, nullásra, mert akkor könnyebben kifázik, megég a fejbőr.

3. Keresnék egy 'kellemes', fejformámhoz, egyéniségemhez illő rövid férfi fazont, és azt vágatnám.

4. Ápolnám a hajam. Amit elsősorban nem külsőleg (hajpakolások, kencék formájában), hanem megfelelő tápanyaggal (táplálkozással) lehet. Tehát figyelj az étkezéseidre, a megfelelő folyadékbevitelre.

5. Vérkép: megnézetni, h. miből van esetleg kevesebb v. ne adj isten több.

Pl. a vashiánynak is tünete a hajhullás, ill. bármilyen gócnak/ gyulladásnak is (rossz fog, mandula, belgyógyászati (akkor is, ha nem fáj).

(Nálam a mandula volt korábban a probléma, ki is vették 20+-osan, úgy hogy évekig nem volt vele gond, de mikor a f.o.g.-en a főorvos meglátta, rögtön azt kérdezte, h. mikor tudnék műtétre menni...)

6. Lehet, h.'alkatilag' is hamarabb kopaszodnál/ ritkulna a hajad, de mindenképpen tehetsz ellne vitamin- és nyomelem-készítményekkel. Biovanne, Revalid erre vannak. Vagy más multivitamin-komplexeket (Centrum, Actival, Sypradin, Eurovit, stb.)

7. Hajmosás, uszoda után szárítsd meg a hajad rendesen. Hűvösebb időben a szárítás után 1-2 óra elteltével menj csak ki a szabadba.

8. Hidegben használj sapkát 15 fok alatt!

9. Próbálj meg minél kevesebbet stresszelni, ill. aludj eleget.

10. Ne feledkezz meg a megfelelő folyadékbevitelről.

11. Ha teheted, masszírozd be finom a fejbőröd vmilyen. hajszesszel. Ez stimulálja a hajhagymákat, ill. hatóanyagot is beviszel.

Persze mindez csak tőled függ, de ezekkel

2018. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!