Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás: Miért jelennek...

Borotválkozás: Miért jelennek meg az államon, nyakamon és az arcom alsóbb részein pattanások a borotválkozást követő 2-3 napon belül?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy 17 éves vagyok, 2,5 éve borotválkozom 4-5 napos rendszerességgel. Kezdetben egy olcsó, eldobható borotvával, amit minden borotválkozás után eltisztítottam (eleinte csak forró vízzel, később szappannos vízzel, volt hogy alkoholos kézfertőtlenítős vízzel). Mindig egyirányban, egyenesen tartva, fentről lefelé húztam át az arcomon, és nem is mentem át rajta többször, csak ha maradt pár helyen szőrszál. Ezt a borotvát rajtam kívül más nem használta, mégis azt vettem észre, hogy a borotválkozást követő napokban pattanások jelennek meg a bőröm azon részén, ahol végigmentem a borotvával. Alapvetően nem vagyok pattanásos, időnként ha megjelenik 1-2 darab a homlokomon, de azt természetesnek tartom. Ezek a pattanások viszont egymáshoz nem túl közel, általában mindig más helyen helyezkednek el, egyszerre 2-3 darab elszórtan. Ezeket szinte mindig kinyomtam, előtte alaposan megmostam a kezem, viszont gyakran megmaradtak a piros foltok több hónapig (egy időben le is szoktam a nyomkodásról, mert elég csúnya volt, hogy mostmeg piros foltokkal van tele az arcom ezen része, de idővel ismét nem tudtam nyugodni, mert így meg csúnya volt megvárni azt a 4-5 napot mire magától eltűnnek a sárga-fehér pattanások, illetve ha átmentem rajta a borotvával volt, hogy felszakította, így muszáj voltam őket a borotválkozás előtti napokban kinyomkodni, hogy ne sértsem fel). Borotválkozás után arctisztító tonikkal (nem alkoholos) mostam meg az arcom, a legtöbbször vattakorongot áztattam be vele, és úgy kentem körbe az arcom, hogy ne a kezemmel érintsem még akkor sem, ha előtte alaposan kezetmostam. Idén márciustól már villanyborotvát használok, kezdetben ettől nem jelentek meg pattanások, ám a nyáron ismét előjöttek ugyan úgy elszórtan és csak az érintett területeken. Az eldobható borotvához hasonlóan, ezt is minden borotválkozás után tisztítottam, a kivehető körpengéket (vagy nem tudom hogyan nevezzem őket) először forró, tiszta vízzel tisztítottam, és hagytam egy zsebkendőn megszáradni őket, később pedig már alkoholos kézfertőtlenítő kendővel töröltem át őket. Amikor már nagyon zavart akkor elkezdtem utánaolvasni, hogy mitől jöhetnek ezek a pattanások, és kezdtem rájönni, hogy nem kéne alkoholos dolgokkal fertőtleníteni őket, illetve kezdjem az állam alól a borotválkozást amikor még nem túl meleg a borotva, és úgy haladjak kifele, mert elvileg itt még érzékenyebb a bőr ellentétben az arc oldalsó részeivel, és elvileg nem tesz túl jót neki ha melegedő felülettel érintkezik a bőr, bár ebben nem vagyok teljesen biztos. Ezek után már csak forró, tiszta vízben mostam a pengéket, de ugyan úgy megjelentek a pattanások. Borotvahabot még nem próbáltam, viszont mostanában gondolkodtam el rajta, hogy kipróbálom mert már más nem segít. A pattanásokat sokszor volt, hogy fogkrémmel kentem be éjszakára, volt hogy bőrnyugtató kenőccsel, és volt, hogy glicerines szappant használtam. A legtöbbször hasznukat is vettem, de az okot, hogy mitől jelennek meg rendszeresen újak az arcomon ezidáig nem sikerült megtalálnom. Nem vagyok túl profi ebben a témában, mert nem volt kitől tanulnom, ezért lennék kíváncsi több ember véleményére. Elnézést, ha kicsit összeszedetlen volt, remélem tudok valami tanácsot kapni a témában.

2018. dec. 5. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerős...nekem tudod mi segített?

A semmi!

úgy értem, hogy beretválkozás után sima vízzel arcot mostam és annyi! Nem töröltem meg és nem kentem be semmivel!

Hagytam, hogy a víz magától leszáradjon. Utána pár óra múlva hidratáló krém.

2018. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Exem is mondta, hogy a borotválkozás utáni arcszesztől pattogzott ki az arca. Igaz, azok ilyen apró mitesszerek voltak csak, nem vörös gyulladt pattanások.

Ha pedig csak vízzel megmosta, rendben volt.

2021. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!