Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell helyesen tisztítan...

Hogyan kell helyesen tisztítani az arcot?

Figyelt kérdés

Ma hallottam egyik ismerősömtől (50 éves, igényes nő), hogy semmivel sem szabad bekenni (itt konkrétan a testápolóra, kézkrémre gondolt),merthogy árt a bőrnek. Azt is mondta, hogy se szappannal, se tusfürdővel nem jó megmosni az arcbőrt, mert felborítja a PH értékét..... Állítása szerint csak sima vízzel szabad megmosni. De ezt nem értem. És aki alapozót használ pl? Mivel mossa le? Sima víz nem hozza le. (Én pl.nem használok). De viszont esténként be szoktam kenni az arcomat,főleg télen,mivel kiszárad..nyilván azt nem hozza le reggel a sima víz. Arclemosót (Avonos pumpásat használok, néha fekete szappant is). Vagy van,hogy elfogy és akkor pl rendes szappannal mosom meg az arcom. Zuhanyzásnál nem csak sima vízzel mosok arcot,hanem tusfürdőt is használok...


Akkor most mi a helyes, hogyan/mivel kellene? Vélemények, tapasztalatok?



2018. dec. 5. 22:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja! És mi van nyáron? Az ember izzad, tiszta gusztustalan, hogy ragad az egész arca aztán csak sima vízzel mossa meg?!.....
2018. dec. 5. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek más a bőre. Nekem pl a víztől kiszárad. Sok a por nálunk a munkahelyen így többször is mosom az arcom. A tusfurdo kiszárítja ( ami annyira nem az a baba ) . Sminkelem magam néha olyankor micellas vízzel és előtte sminklemosoval vagy baba popsitorlovel törlöm át előtte. Nyáron zsíros a borom akkor jó ha mosom tusfürdővel. Hetente 1x gozoltetem kamillával, krémeket nem nagyon használok. Szemkörnyék apolot csak mivel sötét karikás a szemem alatt .

Tesom megmossa tusfürdővel és kész nem zsíros nem száraz a bőre szóval tényleg mindenkinek más és kinek mi jön be . Az az egy biztos hogy akármilyen borod van , tisztán kell tartani

2018. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Testápolót testre, míg kézkrémet kézre kenünk, nem az arcukra. Ez azért nem olyan nagy meglepetés. Van arcra is krém, nappali is, olyan is amit éjszakára kell felkenni. Vannak arclemosók, amik úgy vannak kifejlesztve, hogy ne roncsolják az arcbőrödet. Ne tusfürdővel mosogasd, ne testápolózd. Az ismerősöd semmi ördögi dolgot nem mondott, csak azt, hogy ami nem arcra való, azt nem kenjük rá. Intim lemosóval sem mosol hajat gondolom, a fogkrémet sem kened estére a lábadra
2018. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szappannal és tusfürdővel nem szoktam arcot mosni, mert mindkettő nagyon szárítja a bőröm. Amúgy bőrtípustól függ, nekem pl kombinált bőröm van, erről tudok írni hogyan tisztítom, össze-vissza olvastam és az alapján raktam össze a saját kis rutinom.

Reggel arctisztító géllel megmosom az arcom, utána tonikkal áttörlöm a bőröm majd jöhet a nappali hidratáló arckrém aztán sminkel utána. Este 2 fázisú micellás vízzel leszedem a sminkem, aztán egy krémes arctisztítót használok. Heti 2-szer ezután arcradírt használom majd jön a tonik, szérum, éjszakai arckrém és szemkörnyék hidratáló krém. Az esti rutin elég sok kenceficét tartalmaz, de nekem ez vált be, így nincsenek miteszereim se száraz foltok a bőrömön.

2018. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En a sminket a garnier zold maszkkal szoktam lemosni,(nekem erre valt be, es szepen lehozza a sminket). Utana vattaval atmegyek rajta balea micellas vizzel, varok, utana vegen is atmegyek vizzel kevert teafaolajjal, szemkornyeket kihagyva. Utana bekenem arckremmel. Vizzel szoktam megmosni reggelente..
2018. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik a bőrünkön egy olyan dolog hogy savköpeny. Van akinek ez baromi erős, van akinek meg gyenge. Ezért van az hogy vannak olyanok akik sminkben alszanak el és azt is tusfürdővel mossák le, hidratálás nulla, az étrendjük mekiből meg csipszből áll és így is bababőrük van nulla miteszerrel vagy pattanással. Ha valakinek gyenge ez a savköpeny, ilyen életvitel mellett 1 hét alatt begyullad az egész feje. Sajnos én is az utóbbi közé tartozok és irigylem azokat akiknek nem kell ilyenre figyelni. De ettől függetlenül persze a szappan meg a tusfürdő semmiképp nem ajánlatos erre a célra, egy arclemosó azért alap dolog kellene hogy legyen.
2018. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Nagyon hasznos volt mindenki válasza! Köszönöm még egyszer! :)
2018. dec. 6. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Zuhanyozásnál én sem csak vízzel mosok arcot, de eszembe nem jutna tusfürdőt használni arcra. Arctisztítóval mosok arcot, zuhany alá is be lehet vinni.
2018. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

En reggelente hideg vizzel arcot mosok, ha szaraznak erzem, kap egy kis hidratalo kremet. Utana sminkelek. Sose hasznalok pudert, alapozot, korrektort sem. A szememet szoktam festeni, es hangulattol fuggoen a szamat.

Este olajos lemosoval szedem le a sminket, mert a tus, amit hasznalok, vizallo. Utana vizzel megint alaposan atmosom az egesz arcomat, heti 2-3 alkalommal hidratalo tonikkal is atmosom ilyenkor.

A zuhany alatt csak sima vizzel mosom.

Arctisztito habot hasznalok meg hetente 2-3 este, meg heti egyszer arcradirt. Ha nagyon szaraznak erzem a nap vegen, akkor lefekves elott meg bekremezem.

Hozzateszem, nekem eleg szaraz a borom.

Viszont szerintem tenyleg lehet valami abban, hogy nem kell tulzasba vinni a kencezest, mert kortarsaimhoz kepest szep a borom, de szerintem sokat szamit, hogy sosem napoztam/szoliztam.

2018. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9-es, nekem 10 lépéses rutinom van, és egy bőrhibám sincs, folyamat fiatalabbnak néznek. Én tudom, hogy ez amiatt van, mint nálad is, nem megyek napra. Ez sokkal többet számít, mint a "kencézés" ténye vagy hiánya.
2018. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!