Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell helyesen tisztítan...

Hogyan kell helyesen tisztítani a babák fogát? Van itt eseleg fogorvos, vagy szájhigiénus aki segítene?

Figyelt kérdés
Egyszer vkinek válaszolt egy szájhigiénus, aki nagyon jól leírta az egészet. Sajnos nem találom a kérdések között, annyi fogas kérdés van.
2010. febr. 18. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én eleinte gézzel mostam meg neki, most már van 8 foga, és Nenedent-tel mosom neki, és babafogkefével.
2010. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld esetleg az Egészség rovatban, a szájhigiénés résznél, hátha ott járnak szakemberek.

Egyébként én is ujjra húzhatóval mosom. Próbálom jól átdörgölni, a rágókat felülről, a metszőket fentről le (és nem jobbra-balra sikálni!!!). Persze erősen függ a baba hajlandóságától!

2010. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

itt olvastam egy választ egyszer fogorvos írta. az volt a lényeg mert pontosan nem emlékszem, hogy minden nap legyen meg a rutin reggel és este, vagy úgy hogy te sikálod a fogakat vagy kap a kezébe egy fogkefét és azt rágcsálja. azt írta hogy három éves koráig igazából nem is kell fogkrém,

de legyen egy kicsit megsikálva.

kisfiamnak ujjra húzható fogkefével mosom a fogait, nyolc van neki. reggel és este. az esti fürdésnél megkapja a fogkeféjét azt rágcsálja egy darabig. majd utána játék mert ha beleteszem a játékot a vízbe akkor nem kell neki a fogkefe. aztán lefekvés előtt tápszer és utána szoktam én az ujjra húzhatóval átsikálni meg nenedent fogkrémmel. igaz azt nem nagyon hagyja.

2010. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!