Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kellene tennem, hogy ez...

Mit kellene tennem, hogy ez megszűnjön vagy akármi?

Figyelt kérdés

Én egy úgymond "szőrösebb" típusú lány vagyok és ugye sokkal több és feketébb szőrszálaim vannak, mint kellene.

Például van egy kis bajuszom, ami ugye sötétebb színű. Gyantázom, leszedem amikor kell, de ugye az látszik, hogy van. És az osztálytársaim sokszor bántanak emiatt. Bajusznak hívnak stb... és ez nagyon szarul esik, hiszen nem tehetek róla, hogy ilyen vagyok.

Mit tehetnék, hogy ez megszűnjön, vagy hogy esetleg ne zavarjon annyira engem?

Már azon gondolkozok, hogy átmegyek egy másik osztályba, mert ez nagyon rossz így nekem.

Szerintetek?



2018. dec. 14. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz (endokrinológus) fordulás esetleg ki tudná zárni, vagy megerősíteni ha hormonháztartásbeli problémád van, és azt segítenek kezelni.

Genyó emberek mindenhol vannak, nem biztos hogy egy másik közösségben majd jobb lesz.

2018. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj egy kozmetikussal, mit javasol. Én így elsőre azt mondanám, gyantázás helyett szőkíteni kéne.


Ha valóban erős, és nem természetes a szőrösödés (nem meghazudtolni akarlak, de a kamaszok hiúk és gonoszak, lehet amúgy tök normális is a szőrzeted, csak épp bántani akarnak), érdemes lehet dokitól kérni egy teljes vérképet, néhány hormongond, pl. pajzsmirigy is okozhat ilyesmit. Ha ez áll a háttérben, akkor enyhíthetők a tünetek.


Persze, ha olyan az osztályod, akkor nem biztos, hogy a tünetek elmúlása megszünteti a csúfolódást, és valóban érdemes sulit váltani, de ez az utolsó megoldás legyen, ne az első. :)

2018. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez van, szóval meg tudlak érteni :/ Bár engem csak általánosban csúfoltak emiatt szerencsére, mondjuk gimiben is biztos volt, aki a hátam mögött kibeszélt, hogy milyen undorító vagyok vagy valami, de az már kevésbé izgat.

Szerintem ha nagyon durván bántanak, menj át másik osztályba/iskolába, mondjuk esélyes, hogy ott is lesznek ilyen fogykos gyökerek, akik emiatt beszólnak. De ha ez megnyugtat, pár év múlva lesz jobb dolguk is a körülötted lévőknek, mint a szőrzeted színével foglalkozni.

2018. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hàny éves vagy?

A kamaszkorban van ilyen szakasz amikor erősebb a szörzet a hormonok miatt. Ez a szőrzet ritkàbb lessz, magàtol fog eltünni. Ez viszont nem jelenti hogy teljesen megszűnik.

Orvost én is ajànlom.

Nekem is úgy mond kicsit erősebb a szőrzetem. Én mindent gyantázok. És már láthatóan kevesebb a szőrzetem.

2018. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
16 vagyok nemsokára 17. :)
2018. dec. 14. 16:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok és hasonló korú. Sajnos engem is csúfolnak a szőrösségem miatt,mivel nekem is sötét és látható,akkor is ha le van szedve.L.
2018. dec. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!