Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Súlyosan aknés bőr esetében...

Súlyosan aknés bőr esetében mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sajnos évek óta küzdök az aknéval,több orvosnál jártam már,a gyógyszeres kezelést javasolták.Megmondom őszintén,ismerve a súlyos mellékhatásokat,nem szeretném bevállalni.Nem tudom mennyire függhet össze,de fiatal nő létemre sajnálatos módon eléggé szőrösödik az alhasam és a combom is,emiatt gondoltam arra is,hogy hormonprobléma okozza.:(

Mi lenne a legjobb megoldás vajon? 21/l


2018. dec. 31. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én használtam sotretet, és való igaz, hogy egy rakat mellékhatás volt a betegtájékoztatóban, de ebből csak az erős hámlás jött elő. Vannak még olyan fogamzásgátló hatású, de nem fogamzásgátló tabletták, amit szintén aknéra írnak fel, ezeket ciproetil-acetát tartalmáról ismered fel.(diane 35; cypromix)

Vannak kozmetikában gyümölcssavas hámlasztó kezelések, de elég drágák. Nagyjából ennyi az ami tényleg segítget. Nekem csak a sotret vált be.

2018. dec. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is nemreg mentem borgyogyaszhoz, felirt ket kremet, az egyik antibiotikumos, azt mondta, még hetek kellenek, hogy hasson 😓 Kivarom, még az etrendemre is probalok figyelni. Mondott még valamit a fogamzasgatlorol is, hogy az is segit (en sosem szedtem még). Olvastam IPL kezelesrol is, arakat is meglestem, nem draga. Neked erdemes elmenned endokrinologiara, ha erosen szorosodsz. Aztan majd ird meg, mi lett :D
2018. dec. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A gyógyszert inkább mellőzném mindenképp:D IPL kezelésekről én is olvastam,de nem tudom súlyosabb akne esetében is hatásos lenne-e.Az étrendem teljesen normális,a genetikámban sem fordult ilyen elő,szóval tényleg nem tudom mi lehet a kiváltó ok.A hámlasztást mindenképp megfontolom,nekem megér bármennyit.:D
2018. dec. 31. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szedtem kis mennyiségben isotretionoint, csak ez vált be. Mellékhatásként csak a szám volt száraz...simán megérte. 26/L
2019. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szedd a gyógyszert ez az egyetlen megoldás. Én is szedem 3 hónapja körülbelül 4-szer rosszabb állapotban van a bőröm gennyes gócok vannak az arcomban az egész vállam iszonyatosan fáj és a mellkasomon is van de azt mondta orvos ez az emberek 30%-ánál van így de azt mondta higgyem el a végén csoda lesz! Szóval kezd el szedni ha nagyon csúnya mert fokozatosan rosszabb lesz.
2019. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Iszonyúan félek a hátrányaitól,ha egy mód van rá,szeretném kikerülni.IPL kezelések hatásosak lehetnek súlyos akne esetében is? Mit gondoltok?:(
2019. jan. 4. 04:17
 7/7 anonim válasza:
IPL nem fog segíteni ha nagyon súlyos.
2019. jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!