Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell epilálni?

Hogyan kell epilálni?

Figyelt kérdés
Eddig még sosem próbáltam, régebben borotváltam, most már inkább gyantázok, az jobb. Egyáltalán hogyan kell tartani az epilátort szőrtelenítésnél? És fürdés után vagy előtt kell használni? Tényleg befelé nő tőle a szőr és az nagyon nagy baj? És ha befelé nő akkor azon a bőrradírozás segít?

2019. jan. 3. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a szőr növekedésével ellentétes irányban kell húzni, pont mint a borotvát. fürdés után azért célszerűbb használni, mert felpuhul a bőröd, és így könnyebben kiszedi. bár ez egyéni dolog, de én még sosem csináltam fürdés után. az oka egyszerű, azért mert mindig nappal, természetes fénynél epilálok. lámpafényben sokkal nehezebben vehetőek észre az apróbb szálak, és sok ki is marad emiatt.

igen, sajnos hajlamos a szőr benőni tőle, ami időigényes, mert ezeket a szálakat egyenként kell kipiszkálni, bőrradír nem hozza ki. ha a bőr alatt a szőrszál nagyra nő, be is gyulladhat, ilyenkor egy pattanás szerű kis dudor alakul ki.

egyébként szerintem nem a legjobb módszer. baromi időigényes, emellett nem túl tartós. az 1-2 mm-es szálakat nem tudja kiszedni, viszont az 1 hét alatt nagyra megnő, így kb minden héten csinálni kell. nekem a 2 karom + a 2 lábam több mint egy óra mire elkészül.

szóval annyira nem ajánlom, szerintem a gyantázás jobb.

2019. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2019. jan. 3. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!