Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell használni az...

Hogyan kell használni az alapozót és a korektort?

Figyelt kérdés
Idáig elég szép volt a bőröm, de el kezdett nagyon pattanásosodni. Nem "csúnyák" viszonylag picik, de sok van. :( Vettem alapozót, korektort. (Idáig nem sminkeltem magam.) Kipróbáltam, de ugyan úgy látszott meg még sárga is volt a fejem. Hogy kell ezeket "rendesen" használni? Mit lehet tenni, hogy elmúljanak? Elöre is köszi. 16l

2019. jan. 9. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha sárga volt a fejed, akkor nem jó színt vettél. Ezzel nem is lesz jó soha a végeredmény.

Kozmetikusnál/bőrgyógyásznál voltál már? Kezelik a problémát? Vagy ezzel gondoltad elintézni?

Egyébként tiszta eszközzel, vagy tiszta kézzel felteszed az alapozót az arcodra, eldolgozod, hogy ne legyen körvonala se a hajadnál, se a nyakadnál, majd amit az alapozó nem fedett el, arra mehet a korrektor, szintén eldolgozva, hogy ne legyen foltos, végül egy kevés púderrel fixálod az egészet. Ezután használhatsz egy kis pirosítót is, hogy ne legyen vízihulla effekt az arcod.

2019. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is más színt kéne venned, ha nem megfelelő nem is lesz az.

Én úgy szoktam őket kipróbálni, hogy az alkarom belsejére kenem és ami a legjobban hasonlít az ottani színre, azt veszem meg. Több helyről is olvastam, hogy így hatásos a szín választás és eddig nekem is bejött.


Én sminkelés előtt a helyedbe hidratálnék vagy pedig primert is használnék. Gondolom 16 évesen nem erre akarod költeni az összes pénzed úgyhogy elég valami olcsó márkájú is pl essence.

Utána én korrektorozni szoktam (de a sorrend mindegy egyébként) a pattanásaimra rakom a korrektort és beauty blenderrel (vagy egyéb szivaccsal) bele ütögetem a bőrömbe, majd az alapozót kézzel felpontozgatom az arcomra és egy nedves beauty blenderrel eldolgozom, de alapozó ecsettel is megteheted. Majd ahogy az előző is írta jön a púder.

2019. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek. :)
2019. jan. 9. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!