Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszúhaj-növesztő lányok/fiúk...

Hosszúhaj-növesztő lányok/fiúk! Ti többnyire összefogva vagy kiengedve hordjátok a hajatok?

Figyelt kérdés

Melyik jobb a hajnövesztés érdekében? Csak mert többféle dolgot olvastam. Egyesek szerint nem jó kiengedve hordani, mert hozzádörzsölődik a ruhákhoz, széktámlához stb, és ettől kiszárad, letöredezik a vége. Mások szerint nem jó összefogva hordani, mert ez megtöri, gyengíti a hajszálakat, és stresszeli a fejbőrt.

És szerintetek?



2019. febr. 2. 16:10
 1/6 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem tökmindegy. Én mindig kiengedve hordom mert nem szeretem összefogva. Gyerekkoromban állandóan befonva kellett hordani, de emlékeim szerint akkor jobban tört. Igazából ha elég hosszú ahhoz hogy hozzádörzsölődjön a válladhoz, akkor törik, tök mindegy hogy kiengedve vagy copfban ér hozzá.
2019. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor nagyon növesztettem, mindig összekötve hordtam, és nagyon sokat nőtt! Mióta kiengedve is hordom, sokkal jobban törik. :(
2019. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én mindig kiengedve hordom a hajamat, nem szeretem összekötve.
2019. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akinek hajlamos a haja a töredezésre, annak úgyis törni fog, mindegy mit csinál vele.... az enyém is ilyen sajnos.

De egyébként többnyire kiengedve hordom, amikor zavar, akkor vagy befonom, vagy kontyot csinálok. Éjjelre is kontyot csinálok a fejtetőre, mert akkor bizony tényleg tud károsodni, ha alvás közben ráfekszel, meghúzod, dörzsölődik az ágyneműhöz stb.

2019. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Jók a génjeim is.

Kibontva van, kivéve ha valamit ügyködök/alkotok vagy pl fürdök.


S igen a fejbőrnek kell pihentetés is.


Nem csak fel cofizás létezik a haj összefogásához 😉


Jelenleg combközépig ér, térdig szeretném - az nyárra meg is lesz 😃

2019. febr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

bírom azokat a kommenteket, hogy "én csak kiengedve hordom, bekötve nem szeretem" öhm nem ez volt a kérdés. hanem, hogy hogy "egészségesebb"...

egyébként a kontyolással és fonással lehet védeni a hajat a töredezéstől. nem fog jobban nőni tőle a haj, de mivel nem töredezik, nem kell a végét vágni. már csak azért is egészségesebb így hordani (akár csak ha otthon vagy, alvás közben), mert kevésbé koszolódik, zsírosodik a fejbőr (nem nyulkálsz folyton hozzá, "le van simítva", nem dörzsölődik párnához, nem izzad anyira), így nem kell olyan gyakran mosni, ami fontos szempont hajápolásnál.

2019. febr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!