Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bizonyos tiszítótószerek és...

Bizonyos tiszítótószerek és erősebb szappan után durván hámlik a tenyerem, ujjaim vége. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Valaki járt már így? Pl mosogatószerrel vagy huzamosabb ideig folyékony szappant használva illetve most legutóbb egy erősebb fertőtlenítő szilárd szappan után a kezem elkezdett hámlani, elég csúnyán. nem fáj, nem ég, csak hámlik. Kenegetem de száraz is és egyre jobban erősödik.

Most kerülök minden vegyszert és csak natúr szappant használok valami olivás kézműves cucc.


2019. febr. 4. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ezek miatt van, hanem a víz miatt. Télen, hidegben nekem mindig kiszárad. Mindegy, mivel mosom. Minden mosogatás, kézmosás után bekenem kézkrémmel vagy testápolóval. Ez segít. Tavasztól őszig nincs ilyen gondom.
2019. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Eddig nekem sem volt, használhattam tüsfürdőt, vagy hozzányúltam a mosogatószeres szivacshoz és semmi, pár napja a párom vette valami Dettol antibakteriális szappant, párszor kezetmostam és már elő is jött, nem a kiszáradással van a bajom hanem hogy vastagon hámlik a bőröm 1-2 mm-es kör alakban, mint amikor az ember leég és hámlik a bőre. és tök sokáig tart mire helyrejön, 2-3 hét mert amikor lehámlik a felső hámréteg van hogy az alatt lévő is elkezd újra...
2019. febr. 4. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!