Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lejárt sminktermékek használat...

Lejárt sminktermékek használata miért ártalmas bőrünknek?

Figyelt kérdés

Oda szoktam figyelni hogy ne használjam tovább az adott terméket mint az a csomagolásán fel van tűntetve, főleg alapozóknál, és ami az arcbőrömre kerül.

De ha mégis használni szeretnék egy lejárt rúzst, bronzosító, alapozót stb.. az miben lehet káros és mi teszi lejárt termékké?


2019. márc. 2. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem változik az állaga, színe, szaga addig semmi bajod nem lesz.

Amúgy romlik a termék minősége és a baktériumok is megtelepednek rajta. Ezért van az, hogy a száraz termékeknek hosszabb a szavatossága.

Nekem az alapozóm is régebbi mint egy év, zárt pumpás tégelyben van, semmit nem változott, nyugodtan használom.

2019. márc. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelzett lejarati ido csak iranyado. Meg ugye feltuntetik a felbontastol szamitott szavatossagi idot is. Ha valamire 6 honap irva irva, de semmi baja, hasznalom en a hetedikben is :D

De szempillaspiralt, kis tubusos tusokat, ruzst van hogy mar a lejarat elott elhasznalom, vagy ha kezd becsomosodni, mar nem olyan konnyu vele dolgozni, akkor kidobom.

A szemhejpudereimet viszont evekig hasznalom, azok nagyon sokaig elallnak.

2019. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az gyik alapozómat én is zárt tégelyben tartom és nem érzek rajta változást, de mivel nagyon ritkán használom azt így már régóta megvan és nem fogyott még el.

A rúzsaimmal meg az a problémám hogy rengeteg van, és szinte még sose fordult elő hogy 1 év alatt akár egy rúzsomnak a fele is elfgyjon mivel mindig mást szoktam használni.

2019. márc. 3. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!