Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez milyen pattanás és mit...

Ez milyen pattanás és mit csinaljak vele? Volt már ilyen, de nem értem miért jön elő gyakran?

Figyelt kérdés

[link]


Nos elég rosszul néz ki..

Legutóbb mikor elsőnek ilyenem volt kinyomtam, másnapra behólyagosodott körbe mint egy herpesz pl és egyre nagyobb és csúnyább lett. Bőrgyógyász írt fel végül egy fertőtlenítőkrémetm meg antibiotikumot.


Nos azóta már volt egyszer, akkor hagytam elmúlni ugyanitt az államon de sok idő volt pedig az előzőleg felirt krémet is használtam.

És jött ma is. :( Rohadtul idegesít. Mi ez és miért csak az államon? És miért tér vissza?


Esetleg valami szer ami jó lehet? Arcápolás is érdekel.


Köszönöm a válaszokat.


2019. márc. 19. 23:36
 1/8 Banna97 ***** válasza:
35%

En azt tanacsolom,hogy semmikeppen otthon me nyomogasd magadnak. Sokan ezzel rontjak el a boruket,jogy otthon nekifeszulnek,pedig nem szabad mert hiaba mosol elotte kezet,akkor is belekerulhet a piszok ami altal sajnos elfertozodhet,es kialakulhat ujabb es ujabb. Ezert irt fel a borgyogyasz ra fertotlenito kremet.


A kezelesere vannak hazipraktikak mint pl fogkremet kensz ra,rajtahagyod eszakara es ha szerencsed van leszaritja.


Ezek altalaban zsiros boron alakulnak ki leginkabb,tehat en a helyedben mindenkeppen valami olyan hidratalo kremet keresnek ami nem olajos,es nem is zsiros es egy kicsit szaritja a borodet.

Erre barmilyen drogeriaban talalsz mindenfele arcmaszkot,mindenfele van,biztosan a te borod tipusahoz is talalsz megfelelot.

Az arctonikot meg ajanlanam,minden este,az rendesen megtisztitja minden szennyezodestol az arcod,megelozve ezeknek a pattanasoknak a kialakulasat.


Sok sikert!:)

2019. márc. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

Gondolom sok szemetet, zsíros és olajos ételeket eszel és nincs meg a napi minimum 2 liter víz elfogyasztásod.

Az életviteleden kell először változtatnod. Kenegetheted bármivel, ha továbbra is sz..rul étkezel, újra és újra termelődni fognak ezek a ragyák.

Miután meg van az étkezésváltás, kenegesd kamilla vagy körömvirág teás borogatással. Ez jó gyulladáscsökkentő és leszárítja a pattanást.

2019. márc. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, sok csokit ettem a héten mert szülinapra kaptam, de már bánom, ennyit nem ér.


Most indulok vásárolni. Miket vegyek, amivel életmódot tudok váltani és nem hizlal egyáltalán? Egészségesen szeretnék étkezni. Arra gondoltam, hogy beszerzek sok gyümölcsöt és zöldséget, meg teljeskiorlesu kenyeret. Elsősorban. De több napi étkezéshez mi legyen még a listán? Rizs, csirkemell? Fogyni is szeretnék, szóval tudom hogy mozogni is kell.


Köszönöm a válaszokat.

2019. márc. 20. 08:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljes kiőrlésű vagy magvas kenyér, barna vagy jázminrizs, gyümölcs, zöldség, hús az mindegy, vitaminok - étrendkiegészítők.

Itt a lényeg az, hogy mellőzd az ételnek nem nevezhető vackokat, pl édességek, cukros üdítők, energiaital, chips, péksüti.

Vacsira ne egyél szénhidrátot, pl. krumpli, kenyér.

Főzhetsz rendesen, pl. gulyásleves, pörkölt..stb. a lényeg az, hogy ezek mellett ne nagyon egyél sok édességet. A sok húsfogyasztástól is lehet pattanás, plusz narancsbőr a felhalmozódott salakanyagok miatt.

A napi 2 liter víz fontos, hogy átmossa a szervezetedet és tisztítsa.

Kezd jó idő lenni, szoktasd magad hozzá fokozatosan a futáshoz, otthon lehet tornavideókra tornázni, sok tornagyakorlat is fent van a neten.


Csoki: CSAK étcsoki és abból is a minél magasabb kakaótartalmút. Én a lidl-ben kapható 81%-os J.D.Gross étcsokit nagyon imádom. Egy kocka teljesen fedezi az édesség utáni vágyamat. :)

2019. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :))
2019. márc. 20. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Férjemnek folyamatosan ilyenjei vannak. Nem csak az állán, mindenhol. 25 éves. Nekem 18 éves korom óta egy darab pattanásom nincs. Határozottan az életmódbeli különbségek okozzák.


Ő rengeteg pizzát, chipset, sültkrumplit eszik.

Én hasnyálmirigy gyulladás miatt extrém zsírszegényen eszek, kókuszolajjal főzök magamnak, sültkrumplit, pizzát, chipset, évek óta nem eszem. Az egyetlen édesség amit eszek az a 70% feletti kakaótartalmú étcsoki, abból is max heti pár kocka.


Olyan babaarcom van, mint a másfél éves gyerekemnek.


Levonhatod a következtetést.

2019. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Áll vagy áll alatti pattanás ált. a stressz jele.
2019. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A helyedben kérnék egy teljes vérképet is. Lehet hormonjaiddal van vlmi.
2019. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!