Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitöl savas szagu a fejbőröm?

Mitöl savas szagu a fejbőröm?

Figyelt kérdés

Maradjon emberek kategóriában, mert az igazi gyógymód érdekel nem a hálapénzes sarlatánok jobbnál jobb tanácsa, amivel semmire nem jutottam eddig.



Reggel alaposan megmosom Nizoral samponnal. Rajtahagyom kb 5 percet és lemosom. Megtörlöm, száritom. Ilyenkor jó! Estére kellemetlen ecetszagú, zsíros, faggyús akármit termel.


Kipróbáltam mindent. A nizorálra esküdtek. A 4.tubusnál járok mégis bűzlik a fejem.

Nagyon kellemetlen. Ezzel mit csináljak?

22f



2019. márc. 20. 20:39
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem tudom hol élsz, de nagyobb városokban vannak hajgyógyàszok. Műszerrel vizsgálják a fejbőrt és a hajhagymakat. Szerintem mindenképp kérj segítséget, ne kísérletezz. Gyógyulj meg mihamarabb!
2019. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szódabikarbónás öblítést kellene kipróbálnod. A neten van egy csomó recept, ami leírja, hogy milyen arányban kell vízzel hígítani és azzal öblíteni a hajat. Egyrészt zsíroldó hatása van, másrészt szagtalanít és lúgos kémhatású. Nem szabad töményen használni és ki kell mosni a hajból.

A másik, ami még jó lehet, egy Yves Rocher sampon. Én jó ideje csak azt használom. Azóta rendbe jött a hajam. Nincs benne egy csomó mesterséges anyag. Vagy próbálj ki egyéb, természetes alapanyagú sampont, vagy hajmosó szappant. Talán a vegyszereket nem szereti a fejbőröd.

Egy méregtelenítő kúra is nagyon hasznos volna, mert lehet, hogy belső gond miatt ilyen a hajad és azt külsőleges kezeléssel nehéz orvosolni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak mondjuk néha tarts olyan napot, amikor csak üres zöldséglevest eszel. Csökkentsd a fehérje bevitelt (a túl sok fehérjétől zsíros lesz az ember bőre és a haja) és egyél sok friss gyümölcsöt, zöldséget.

2019. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy a nizorál jó-e a haj fura szagára, de az inkább gombaölő, korpátlanító, ha nincs ilyesmi hajbajod felesleges azt használni.
2019. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*azt nem tudom
2019. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!