Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítéssel, festéssel roncsol...

Szőkítéssel, festéssel roncsolt haj "minőségének" javítása érdekében mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Másfél évvel ezelőtt kitaláltam, hogy a sötétbarna hajam nem tetszik, szürkét szerettem volna. El is mentem fodrászhoz, az egész le lett szívva szőkére, majd több réteg festék következett. Ezt nem viselte jól az amúgy erős, jó állapotban levő hajam.

Azóta vissza lett festve barnára, ha kikopna a festék, csak színezőt használok rá, jelenleg növesztem le a "tönkrement" részt.

Szálas, könnyen gumbancolódik. Úgy néz ki, mint mikor egy alapjáraton göndör lány kivasalja a haját.

Az eredeti állapotát nem fogom tudni visszanyerni, de lehet ez ellen bármit tenni? Ha valakinek egy konkrét hajpakolás, olaj, kozmetikai termék segített és leírná, azt nagyon megköszönném.


16/L


2019. márc. 24. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Tapasztalatból mondom hogy sajnos semmi nem segít az ilyen hajon. Nekem is erős vastagszálú barna hajam volt anno szivatva ráadásul olaplex-el. 1 hónapig volt szép utána konkrétan agyonnyúzott barbihaj lett belőle és hiába vettem rá otthoni olaplex pakolást, méregdrága hajápolási termékeket semmitől nem lett jobb. Ugyanúgy 5 centis darabokba töredezett. 2 éve növesztem már le de még azóta is párhavonta muszáj vágnom a végéből annyira rossz minőségű az a haj. Alig várom már hogy levághassam a maradék szőkített részt. Szóval sajnos csak az idő segít meg a vágás, de persze használj pakolást, hajolajat és próbálj minél kevesebb hőt alkalmazni rajta.
2019. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A barátnőm erre a problèmára az olívaolajos pakolást használta.
2019. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Update: Elkezdtem kókuszolajat használni rá, nagyon sokat javított az állapotán már 2-3 alkalom után. Nem használom régóta, így nem tudok véleményt alkotni a hosszútávú hatásairól, minden esetre eddigi tapasztalataim alapján csodákat tesz a hajjal. Kevésbé szálas, puhább és élettelibb hatása van. Sokkal inkább hajra, mint seprűre hasonlít. Ha a későbbiekben megváltozna a véleményem, ismét jelentkezem.


A termék pontos neve, melyről fentebb beszéltem: L'Oréal Paris Elseve Extraordinary Oil Kókuszolajjal hajpakolás

(egyébként van hozzá való sampon és balzsam is)



Ha bárki ehhez a kérdéshez tévedne és tudna még hasznos tippeket adni másoknak, illetve nekem, kérem ne tartsa magában. Továbbra is örömmel fogadok minden tanácsot.


És természetesen szeretném megköszönni az eddigi válaszokat. ^^

2019. aug. 21. 23:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Végül sikerült rendbe hozni ennyi idő után?


Ha igen, mit használtál rá?

Az én hajam is egy katasztrófa ..


20/L

2021. okt. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!