Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olajgőzös helyen dolgozom...

Olajgőzös helyen dolgozom sajnos, és úgy vettem észre, kezd csúnyulni a bőröm. Mit tehetek a védelmében?

Figyelt kérdés
(Egyelőre muszáj ezt a munkát vállalnom, anyagi okok miatt, így kérlek a munkahelyváltást ne írjátok.)
2019. ápr. 3. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát pedig máshogy nem fog javulni a bőröd :s
2019. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogyan ápolod most a bőröd? Hogyan kezdett el "csúnyulni"? Pattanásaid lettek vagy valami más a gond?

A megfelelő arctisztítás lenne szerintem a legfontosabb a hidratáló meg minden más mellett persze. Ez alatt a kétlépéses arclemosást értem.

2019. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az arcom olyan, mintha kezdene hegesedni, a karomon és kézfejem pedig egyre szárazabb a bőr.

Az arcomat Garnier Pure 3 in 1-es arclemosóval tisztítom, heti egyszer-kétszer, de szerintem ez sem jó, mert szárít ,és hámlok tőle. A karomra pedig csak testápolót használok.

Szerencsére sosem volt különösebb gondom a bőrömmel, így nem nagyon ismerem a bőrápolás fortélyait...


Mit jelent a kétlépéses arclemosás?

2019. ápr. 4. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:

A kétlépéses lemosás (vagy double cleansingnek szokták emlegetni magyar oldalakon is) annyi, hogy először egy olajos lemosóval tisztítod meg az arcod, utána pedig egy habzó arclemosóval. Az olajos lehet szilárd balzsamszerű is, ami a bőrön felolvad, és olyan olajok vannak benne, amik nem tömítik el a pórusokat. A habzó pedig bőrsemleges vagy kicsit savasabb pH-jú. Itt részletesebben is írnak erről, és olcsótól drágáig van néhány termékjavaslat:

[link]

Ezt minden nap munka után meg kellene csinálni (akár a karodra is), szerintem már ez sokat segítene. Mellé még tennék egy hidratálót, és kezdetnek ez elég.


Jót tehet még heti néhány alkalommal enzimes hámlasztást is beiktatni. De ez csak egy plusz javaslat, ha a fentitől nem javulna a helyzet. Még én sem próbáltam, így nem tudom, mennyire hatékony. Csak azért írtam, mert a kémiai hámlasztás AHA savakkal (ez viszont hatásos, tapasztalat) fényérzékennyé teszi a bőrt, így nyárra nem ajánlott. Helyette az enzimes jó alternatíva lehet.

2019. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!