Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez Magyarországon nem divat,...

Ez Magyarországon nem divat, vagy csak én nem találkozok vele?

Figyelt kérdés

A fényvédelemről lenne szó. 21 éves vagyok és mindíg is érdekelt az arcápolás de csak alap szinten foglalkoztam vele. Bementem egy drogériába és megvettem a termékleírás alapján legjobbnak ítélt lemosót, tonikot és hidratálót. Rengeteg lány ismerősöm van és (legalábbis tudtommal) egyikük sem használ semmilyen fényvédőt. Csapatsprotoltam, voltak többnapos/hetes ottalvós táborok/versenyek ahol össze voltunk zárva, szóval láttam, hogy ki mit használ. Osztalytársaim szintén nem használtak annó.

Már egy ideje beleástam magam rendesen a témába és nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a fényvédőt nem lehet kihagyni. Rengeteg angol videót is láttam youtubon, ott természetes, hogy mindenki használ fényvédőt. (Persze ez nyilvan az emberek töredéke). Mégis az én ismerőseim egyaltalán nem használnak. Ez miért lehet?

Nektek van fényvédőtök? Milyen idősen ruháztatok be egyre?



2019. ápr. 7. 00:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Már megbocsáss, talán nem mind vagyunk angolok sem németek. A másik 7 milliárd embert kicsit sem érdekli, hogy süti-e a Nap, úgy van a bőre megcsinálva. Vízilót se zavarja, hogy esik-e az eső.
2019. ápr. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

13 éve élek Angliában, és én nem tapasztaltam, hogy az angolok fényvédőt használnának. Értelme sincs, mert a 10 ujjamon megtudom számolni, hogy évi szinten hányszor van igazi napsütés, kánikula..(nem jellemző) Ahogy a a napi zuhanyzás, fürdés sem jellemző az angolokra. Engem állandóan megszólnak, hogy nagyon pazarló, és különc vagyok, mert minden reggel munka előtt lezuhanyzom, és este edzés után is.

Azért mert a youtubon van videó róla, még messze nem jelenti azt, hogy mindenki használja. Én sosem használtam fényvédőt, lemosót, alapozót mert szerencsére tiszta, sima a bőröm..Elég egy sima hidratáló krém, és a mindennapos hideg víz amiben megmosom az arcom.. Mondom ezt úgy, hogy közelebb vagyok a 40 évhez.

2019. ápr. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Reggel f9től du 5ig bent vagyok a 4 fal közt a munkahelyemen. Minek kellene fényvédő?
2019. ápr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Vitiligo miatt nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy védelem nélkül napnak tegyem ki az arcom:D Viszont legalább van ami miatt nem veszem félvállról a dolgot. Sokan a nap miatt 50-nek néznek ki 40 évesen. Én ettől ódzkodom.
2019. ápr. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Miss Endzsi ***** válasza:
57%
14 éves korom óta csak naptejjel megyek ki a napra.
2019. ápr. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Manapság a legtöbb alapozóban, BB krémben alapból van fényvédő, szóval nem annyira extra dolog.

Külön én sem figyelek rá a hétköznapokban.

2019. ápr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
Mi az hogy nem lehet kihagyni? Évezredek óta él az emberek 99%a nélküle :D
2019. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Külön fényvédőt önmagában nem használok, de arra odafigylek, hogy a nappali arckrémem tartalmazzon.

Nyáron pedig naptejet használok mielőtt kimegyek az utcára, mivel érzékeny, fehér bőröm van, és azonnal leégek egy városi séta során is.

25N

2019. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%
Szoke szeplosodos vagyok. Semmilyen fenyvedo vegyszert nem hasznalok. Nem egek le soha,mert fokozatosan barnulok es egeszsegesen etkezem,tamogstom a barnulast.
2019. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Van fényvédőm. Szerintem ez az oka annak, hogy sokan meglepődnek, ha megtudják a koromat.


Mindig használok, télen, nyáron, akkor is, ha egész nap az irodában vagyok. 19 éves koromtól használom rendszeresen.

2019. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!