Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez Magyarországon nem divat,...

Ez Magyarországon nem divat, vagy csak én nem találkozok vele?

Figyelt kérdés

A fényvédelemről lenne szó. 21 éves vagyok és mindíg is érdekelt az arcápolás de csak alap szinten foglalkoztam vele. Bementem egy drogériába és megvettem a termékleírás alapján legjobbnak ítélt lemosót, tonikot és hidratálót. Rengeteg lány ismerősöm van és (legalábbis tudtommal) egyikük sem használ semmilyen fényvédőt. Csapatsprotoltam, voltak többnapos/hetes ottalvós táborok/versenyek ahol össze voltunk zárva, szóval láttam, hogy ki mit használ. Osztalytársaim szintén nem használtak annó.

Már egy ideje beleástam magam rendesen a témába és nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a fényvédőt nem lehet kihagyni. Rengeteg angol videót is láttam youtubon, ott természetes, hogy mindenki használ fényvédőt. (Persze ez nyilvan az emberek töredéke). Mégis az én ismerőseim egyaltalán nem használnak. Ez miért lehet?

Nektek van fényvédőtök? Milyen idősen ruháztatok be egyre?



2019. ápr. 7. 00:33
1 2
 11/15 Metionin ***** válasza:
86%
Olyan 16 éves koromtól használom rendszeresen, extra fehér és napallergiás bőröm van. Szerintem tök jó hogy már lehet többfélét kapni, tinikoromban nálunk csak 1 féle volt arcra kapható és az is nagyon zsíros volt. Amúgy évek óta koreait rendelek, nekem azok jöttek be legjobban.
2019. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Miss Endzsi ***** válasza:
85%
Az arckrémekben, alapozókban található fényvédő kb. fél órára elég egy őszi napsütésben.
2019. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

Itthon talán mostanában lett felkapottabb a tudatos arcápolás, még mindig csak szűk körben. Aki nem olvas utána, az nem látja a fényvédő jelentőségét, hiszen nem úgy találkozik vele, mint egy mindennapos használatra való termékkel.

Illetve szerintem sokat fog számítani, hogy a következő generációban jópáran lesznek, akik úgy nőnek fel, hogy már pár éves koruktól keni őket az anyukájuk fényvédővel, és olyan természetes lesz nekik a használata, mint most a hidratálóé.

Én kb. egy-két éve folytam bele ebbe a témába. Először a kémiai hámlasztás kapcsán, aztán jött a többi a fényvédővel együtt. Azelőtt csak nyáron kentem az arcomra és mindig testre valót. Nem tudtam, hogy gyártanak külön arcra is. Az utóbbi időben pedig folyamatosan keresem a tökéletes fényvédőmet, de még nem találtam meg. Most az Ordinary 15 faktorosát vagy egy 30 faktoros hidratálót használok, de hamarosan szerzek nyárra egy erősebbet.

29 voltam, amikor kezdtem (ha nem számoljuk, hogy előtte naptejet kentem hébe-hóba). Remélem, 10-20 év múlva látszik majd az eredménye.

2019. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%

Kb 15 éve használok fényvédőt, télen nyáron 50 faktorokat, és bizony látszik a különbség a kortársaimtól.

Mikor elkezdtem, még elég nehéz volt jó minőségű terméket találni, de most már ez sem gond, Koreában és Japánban nagy a választék szerencsére és jó minőségűek. eBay vagy valamelyik webshopból itt van 2-3 hét alatt.

2019. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Most ruháztam be nem olyan rég egy fényvédőre. Mondjuk eddig is kentem az arcom 50-es naptejjel, hófehérke lévén muszáj..


26L

2019. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!