Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti elvárjátok egy nem szép...

Ti elvárjátok egy nem szép bőrű lánytól, hogy sminkeljen?

Figyelt kérdés

Ùgy értve, ha látsz az utcán egy lányt, akinek nincs bababőre, megjegyzed magadban (vagy akár hangosan), hogy legalább eltakarhatta volna?

Sajnos nekem is problémás a bőröm, száraz, érzékeny, de közben meg pattanásos itt-ott, bár felnőttként már inkább az utánuk maradt foltok és hibák a gond. Illetve hogy itt-ott (főleg az orcákon) hamar kipirosodik a bőröm, ez az érzékenység miatt.

Kb ennyire lehet vészes most, mint neki:

[link]

Vannak napok, amikor jobb, de van, amikor sajnos rosszabb. Pár napja pl teli voltam pici pattanásokkal, örülök, hogy mostanra kicsit javult.

Nem sminkelem magam erősen, mert tudom, hogy azzal ártanék, ill szándékosan nem is hibátlanra.

Szóval, aki lát, az látja, hogy nincs tökéletes bőröm, de sokkal szebb azért, mint natúran.

BB krémet ill korrektort használok. Meg egy kis szempillaspirált.

Anyukám amikor legutóbb látott, megjegyezte, legalább nyárra letehetném a sminket, mert így soha nem fog helyrejönni a bőröm. De nem merem, tartok a reakcióktól. Meg leépíti az önbizalmam.

Annyi, hogy ha nem megyek utcára egész nap, akkor nem sminkelek.

Illetve szerinte rendszeresen kozmetikushoz kéne járnom. Csak hogy itt nálunk (külföldön csinálom az egyetemet) nagyon drágák a szolgáltatások, mint pl a fodrász vagy a kozmetikus.

2 havonta járok egészségügyi vágásra (hosszú a hajam, csak a legvégeit vágatom), ez kerül vidéken átszámítva 6000Ft-ba. És ez még a legolcsóbb hely.

Ezt most csak viszonyításképp írtam le.


Nem szeretem, hogy ilyen a bőröm, nekem is könnyebb lenne, ha nem kellene reggel még ezzel is időt tölteni.

Strandra, természetbe mondjuk nem sminkelek.


Nem eszek se chipset, se zsíros ételeket, se sok cukrot, se sok édességet, odafigyelek a folyadékbevitelre, változatosan étkezem. Szeretem a gyümölcsöt is.

Szóval, nem itt lesz a baj.


A bőröm mindenütt érzékeny, de csak az arcom problémás "szerencsére".


25l


2019. ápr. 24. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem várom el. Senki sem tökéletes. És nem kell mindent elfedni. Szerintem normális emberek körében nem elvárás, hogy valaki a tökéletesség látszatát keltse. Ez a való világ, nem az Instagram :)
2019. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem várnám el, sőt, bíztatnám, hogy ne fedje el, ha ő jól érzi magát így.
2019. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Ne viccelj, milyen elvarasok? Viszont neked kellene lennie magaddal szemben elvarasnak, hogy felnottkent gondot viselsz az egeszsegedre, mert ilyen korban ilyen problemak mar regen nem termeszetesek, hanem akar komoly egeszsegugyi problemak jelzoi is lehetnek. Inkabb ilyen iranyba gondolkozz, ne sminkelesen.
2019. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Dehogy! Sőt...
2019. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
dehogy várnám, és nem is gondolok olyanra h akinek nem tökéletes az arca, az sminkeljen és fedje el
2019. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

En nem szoktam másokkal foglalkozni.

Hogy nez ki az arcápolási rutinod? Miket használsz? Mert simán lehet, hogy egy jó rutinnal ezerszer jobb lenne a bőröd.

2019. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem várom el, mert semmi közöm hozzá.

Akinek problémás a bőre, pont hogy nem lenne szabad semmivel elfednie mert sokkal többet árthat vele. Ha valóban odafigyelsz az étkezésedre, akkor érdemes lenne egy bőrgyógyászhoz menned, mert itt más problémák lesznek.

2019. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem annyira a pattanások a gond most már, hanem inkább a nyomaik. Vannak még ugyan, a múltkor eléggé vacakul festettem, de nem olyan vészes azért, szóval kétlem, h hormonok vagy valami egyéb állna a háttérben.


Reggel micellásvízzel arctisztítok, majd arckrém és smink.

Este sminklemosás (Garnier) majd habzó arctisztító (Missha), utána micellás víz (Mixa), tonik és szérum (It´s Skin Hyaluron), majd arckrém (Balea) ill a hegekre/foltokra/pattanásokra külön krém (La Roche Posay Effaclar vagy FLP Propolis krém).


Illetve nyárra vettem külön fényvédőt (A´pieu).

2019. ápr. 24. 15:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs azzal baj, ha nem sminkeled magad, egy jól felépített arcápolási rutin viszont valóban megoldást jelenthetne a problémádra. Válassz a bőrtípusodnak megfelelő kozmetikumokat, és figyelj oda az összetevőkre, ne tartalmazzanak irritáló dolgokat. Ajánlani tudom a Skinsmart.hu termékeit. Ezen az oldalon vannak olcsóbb, drágább kozmetikumok is, de mind a legjobb minőségűek. Ha nem a honlapról rendelnél, külföldön is be tudod szerezni őket, a Geek&Gorgeous viszont magyar márka, és nekem nagyon beváltak a termékeik. Egy drága kozmetikust helyettesíthetsz velük.
2019. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem várom el senkitől, általában fel sem tűnik, amíg valahogyan fel nem hívják rá a figyelmem. Például ha rossza smink (foltos vagy kiemeli az alapozó a száraz részeket... nálam is előfordul), az sokkal feltűnőbb, mintha nem lenne elfedve semmivel.

Magamon zavar, úgyhogy azt próbálom minél jobban elrejteni.


Ahogy leírtad a rutinodat, egész jónak tűnik. Idővel halványulnak majd a foltok, csak türelem kell hozzá. Ha mindenképpen sminkelni akarsz, azt is lehet, csak akkor a BB krém/alapozó stb. összetevőire is figyelj, hogy ne okozzanak újabb pattanásokat és ne irritálják a bőröd.

2019. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!