Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 11 éves lányom homlokán...

11 éves lányom homlokán megjelent néhány pattanás. Mivel kezeljem (szappan, kence), hogy elmúljon, illetve a későbbiekben a lehető legkevesebb jöjjön elő?

Figyelt kérdés
2019. máj. 7. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Szappamt felejtsétek el. A bőrtípusának megfelelő arctisztítót és hidratálót kéne használnia. Pattanás ellen jó lehet az eucerin dermopure arctisztító gelje mert van benne szalicil sav, de nincs benne szappan. Hidratálóból is olyan kéne aminek nagyon minimál az összetevőlistája. Pl bioderma sensibio hidratáló jó lehet.

Minden nap tisztítás+hidratálás napi2x alap és nagyon jó lenne ha fényvédőt is használna.

De eszetekbe se jusson drogériás alkoholos tonikokkal és parfümös krémekkel keni az arcát mert tönkremegy a bőre.

(Plusz simán lehet hogy valami olyat eszik amitől kipattog)

2019. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Nekem az ilcsi feketeszappan segített régen pattanásokra, plusz otthon ilcsi ichtiolos korrektorral kentem, ezt a mai napig használom ha kijön 1-1 pattanás.

A rendszeres kozmetikai kezelés is segít tisztán tartani a bőrt.

2019. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
nekem a már kijött pattanásokat visszahúzza, meg a helyüket is szépen eltünteti a bioderma-cicaabio 50+faktoros napteje (vagy asszem naptej lenne eredetileg), mondjuk jó drága, de ha ezzel kenem a fejem akkor nem lesz tiszta vörösfoltos
2019. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Szomorú hogy az első válasz le van szavazva, nagyon jól leírta a dolgokat. Szappant, alkoholos tonikot semmiképp, én is így tettem tönkre 11 évesen a bőrömet és a mai napig iszom a levét. Minél kíméletesebb dolgokat használjon. Magára a pattanásra ha nagyon durva, benzoil peroxidos kontakt terápiát tudom javasolni Akneroxid 5 krémmel (vény nélkül kapható patikában), 5 percre felkenni a problémás részekre majd lemosni.
2019. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

amúgy aki zsinórban lepontozott mind a négyünket, nem akarja megírni a saját véleményét is? nem mintha különösebben izgatna hány százalékban vagyok valami halálra sértett tag szerint hasznos, de na.

a benzoilhoz annyit tennék hozzá, hogy szerintem használjon mellé hidratáló krémet is, nekem nagyon szárítja a bőröm (mondjuk pattanásaim tényleg nem annyira vannak ha azt használom)

2019. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem hasznosak voltak a válaszaitok.
2019. máj. 8. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!