Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajszőkítés mennyire roncsol...

A hajszőkítés mennyire roncsolja a hajat? Igaz, hogy szőkítés után már soha nem lesz a haj színe olyan, mint az eredeti természetes?

Figyelt kérdés
Jól ápolt, vastag, erősszálú hajam van, sötétszőke és a világosbarna árnyalatai között változik.

2019. máj. 7. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy hogy erősszálú vastag a hajad ugyanúgy roncsol, láttam egy csajnak mennyire tönkre tette az erős haját.

A további lenövést már nem befolyásolja.

2019. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az emberek többségének nagyon elrontja a haját. Nagyon sok múlik a fodrászon, ha profin csinálja, akkor nem károsodik a hajad. Anyukámnak jó pár hónapon keresztül fokozatosan szőkítették a haját. Ma már nagyon szép és egészséges szőke haja van. Szóval tanácsos egy jó fodrászt keresni.:)
2019. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig hatalmas kincskent oriztem és apoltam a hajkoronamat, de mint szerintem mindenkit engem is elkezdett vonzani a hajfestes, valami valtozatossagot szerettem volna és felbatorodtam, mert akkoriban nagyon szép hajam volt. Nost budapest legluxusabb szalonjaba, a legjobb fodraszahoz mentem, természetesen jó sok penzert vedo pakolast is kertem hogy minel kevesbe roncsolja a szokites a hajamat. Ami nekem a problemam volt hogy hamvas szoke balayaget szerettem volna es a (42 ezre)festek 2 hajmosas utan teljesen kikopott es sargas beutese lett. Ezert minden hamvasito sampont kiprobaltam mire talaltam is egyet ami tenyleg hamvasitotta, de kozben nem vettem eszre hogy az egykori gyonyoru hosszu hajambol elvesztettem 15cm-et es mintha a fel dussaga odalett volna. 1 eve tortent es azota varom hogy lenojjon, igyekszem apolni es vitaminkurakat csinalni ahogy tudok. En nem tanultam mas hibajabol, remelem te tanulsz, vagy ha megsem, remelem azon szerencses emberek koze tartozol akiknek nem teszi nagy mertekben tonkre a hajat a szokites.
2019. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát figyelj..nekem soha nem volt valami dús hajam és a seggemig sem nőtt meg soha. A szőkítés némileg roncsolta, de sokkal jobban áll nekem a szőke ombre, mint alapból a barna hajam. Szóval nekem így is megérte. Mérlegelj és dönts.
2019. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Természetesen nem lesz ugyanolyan a hajad festés/szőkítés után többé,mivel a szőke festék/szőkítő por kiszívja a hajad színét,nem pedig bevonja azt,ezért nem lekaparható utólag.

Ha profi csinálja,nem károsít sokat,viszont be kell szerezned jó hajpakolásokat,balzsamot ami segít megőrizni a puhaságát,és havonta-kéthavonta vágni a száraz végekből,hogy regenerálódni tudjon.

Fontos,hogy fokozatosan szőkítsd. A leggyakoribb hiba a türelmetlenség. Én piros színű hajból lettem szürke. Természetesen a piros leszívása után hónapokig csúnya csibesárga voltam,amivel nem mertem utcára menni,ezért túl gyorsan szőkítettem egymás után,és azokat a részeket is kétszer átégettem amiket egyszer kellett volna. Persze a mostani fejemmel már százszor kevesebb kárt okoznék,de így elég szépen tönkretettem a hajam,és keveset ápoltam.

De amint lenőtt a károsodott rész,többé már nem szőkítettem,csak festettem a lenőtt részt. Az eredeti hajam sötétszőke,szóval ha arra kentem volna rögtön a szőkét semmi baj nem lett volna. Eléggé karamell sárga ugyan,de ha lenő egy 6-7 centit akkor elég kicsit leszívatni,8-9 havonta,és hamvasító samponnal szinte olyan mint a természetes szőke hajszín. Így teljesen egészséges.

2019. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Ezt a baromságot, nekem ugyanolyan maradt a hajszinem nem tudom honnan szoptad????
2019. máj. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dús, vastagszálú, erős hajam volt, mikor barna volt, és most is, hogy szőkítem. Nem engedtem volna soha fodrásznak, hogy fesse, és mindenféle szín voltam.


Akármilyen színűre fested a hajad, a festett rész nem lesz pont olyan, mint az eredeti, de a lenőtt haj igen.

2019. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5-ös voltam,NYILVÁN úgy értettem hogy a lenőtt hajat nem befolyásolja,mivel az újra nő, viszont a festett már sosem lesz ugyanolyan. Sokan azt hiszik hogy a festék csak ráragad a hajra,majd idővel "lekopik".

De ez a lentebb írtakból ki is derül,mivel írtam hogy azután már csak az eredeti hajamra kentem a szőke festéket leszívás nélkül,tehát az ugyanolyam maradt mint amilyen mindig is volt! :D

2019. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
(7-es vagyok, azért írtam így, mert volt olyan az oldalon, aki azt hitte, hogy ha befested a hajad, utána a festett színen nő.)
2019. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon. Erős, extrém vastagszálú hajam van, olaplexel volt anno kiszőkítve és igen, tönkrement. Nem rögtön, kb 2-3 hónapig gyönyörű volt, aztán szépen lassan egyre jobban kiszáradt pedig k va sok pénzt költöttem fodrászra és termékekre. Aki nem növeszti és nem bánja hogy minden alkalommal kell vágni a végéből annak megéri, ugyanis csak így tud szép és esztétikus maradni a szőkített haj. Ha növeszteni akarod vagy megtartani a már hosszú hajad felejtős. Az enyém derékig érőből indult, fél év után lapockáig visszavágtuk mert undorító volt.
2019. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!