Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti lemossátok a micellás...

Ti lemossátok a micellás vizet? Tudtátok egyáltalán, hogy le kell?

Figyelt kérdés

Évek óta használom, de nem gondoltam, hogy le kéne mosni, hiszen eleve egy "lemosó". (-nak tartottam én)

De nem, így többet árt, mint használ.

Most arra vagyok kíváncsi, hogy ki hogy használja.



2019. máj. 11. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindig lemosom :) Először használom a micellás vizet a sminkem eltávolítására, aztán hideg vizes arc mosás tejes lemosóval, majd tonik és végül hidratáló krém.
2019. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Mivel a micellás főleg smink eltávolításra van, ezért igen, le kell mosni. Hiszen utàna kell az arcmosás végezni valamilyen arctisztító gélel,habbal,tejjel.
2019. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell. Ha utánaolvasol sok forrásból (külföldi oldalakon), azt írják, az mossa le, akinek érzékeny a bőre az összetevőkre.


Nem mosom le, de én nem sminket mosok le vele, hanem reggel elsőnek ezt használom. Szinte tökéletes a bőröm. (Nem egyenletes a színe, de ehhez a lemosóknak semmi köze.)

2019. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem ez új volt.


Elkezdtem komolyabb termékeket használni, és itt azt írják, hogy a nem-lemosás tulajdonképpen egy jó terméknek a rossz használata, félreértelmezése.

Szóval utánanéztem, utánaolvastam, és amint látod, a többiek is lemossák.

Olvastam egy másik kérésnél, hogy a Garnierre pl rá van írva, hogy nem kell lemosni.

Hát nekem a garnier nem mérvadó, nem kennék már ilyesmit magamra.


[link]

2019. máj. 11. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Én mondjuk soha nem kentem magamra Garnier-t, talán az volt az, amik tele vannak alkohollal, nem biztos. (Lehet, hogy a L'Oreal?) De még az érzékeny bőrre való is, az szerintem elég durva.


Azt nem lehet kijelenteni, hogy le KELL mosni, tényleg egyéni. Ez ugyanolyan, mint a folyékony állagú AHA, BHA savak, van, akinek a bőre elviseli, és nem mossa le, csak rákenni a többi lépést, van, akinek úgy lesz jobb minőségű a bőre, ha lemossa. Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia. Most leírhatnám, miket használok milyen sorrendben, milyen módszerrel, és megmutathatom, ettől milyen szép a bőröm, de ha pl. a saját tesóm kezdi el használni az én rutinomat, nem lesz olyan szép bőre, mint nekem. Mindenki más.


Mondjuk azt hozzáteszem, én a víz nélküli sminklemosásban nem hiszek, nálam a micellás víz nem sminklemosó, hanem arclemosó.

2019. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Én a micellás vizet smink/fényvédő eltávolítására használom. Utána jön a gél állagú lemosó.
2019. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Várjunk csak, lehet félreértettem.


A micellás vizet én ugyan nem sminklemosásra használom, de ha valaki arra használja, akkor nyilván utána meg kell mosni az arcot, mert a sminklemosás és az arcmosás két külön lépés.

2019. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Én arctisztításra használom, reggel, felkelés után.

Utána jön a napvédő, és utána a púder.

Sminklemosásra én nem használom, de sokan igen.


Este gél állagú lemosó a zuhany alatt, majd szérum, és arra valamilyen hidratáló. Olyankor nincs mit lemosni, ha már a zuhanynál megtisztítottam a bőröm.

2019. máj. 11. 16:19
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

És akkor csak egyszer mosol arcot este?


Szerintem nézegess még skinsmart-on, elég csóri rutin ez. A legkisebb baj, ha fennmarad egy kis micella.

2019. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem értem a kérdésed.

2x mosom át az arcom este, arra jön még 2 féle dolog, ez minden, csak nem csóri rutin.

De úgy gondolom, hogy csak beszólogatni akarsz.

2019. máj. 12. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!