Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen the ordinary szérum...

Milyen the ordinary szérum lenne jó a bőrömnek, nektek melyik vàlt be?

Figyelt kérdés
A bőröm egyszerre picit száraz és pattanásos, valamint a bőröm felülete alapból nem jó az apró pattanások miatt. Az orromnál nagyon zsírosodik, meg barnás foltok vannak a pattanások miatt a homlokomon. Melyik az a szérum, amelyik segítene ezen? Nektek mi vált be főként pattanásos bőrre, arctextúra javítására?

2019. máj. 27. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Most mit használsz? Egy termék önmagában nem fog csodát tenni sajnos. Egy teljes rutin kell.


1.lépés a tisztítás.

Ha a pénz nem akadály akkor próbáld ki a 'double cleansing' módszert. Ennek az a lényege, hogy először egy olajos lemosóval leszeded a sminket/fényvédőt. Utána egy gyengéd gél állagú lemosóval leszeded a maradékot. (Én most a cerave hydrating cleanser-jét használom csak)


2. Tonizálás. De ne az alkoholos szárító cuccokra gondolj, hanem a hidratáló tonikokra. Én nem használok de nagyom gondolkozom, hogy beszerzek egyet.


3.Szérumok

Én a helyedben kipróbálnám a niacinamidos szérumot. Viszont sajnos nagyon sok embernek okoz kis bőr alatti patikat. De rengetegen imádják. Ki kell próbálni.

Plusz egy AHA savas hámlasztó szérumot, a legjobb talán a lactic acid lenne, az még viszonylag gyengéd és minimális hidratáló hatása is van. Heti 2-3x.

Én a hialuronsavas szérumot használom még, ezt nedves bőrre kell felütögetni és mindenképp kell rá még hidratáló. Önmagában nem ér semmit. Legközelebb az amino acids szérumot próbálom ki, elvileg az nagyon jól hidratál.


4. Hidratáló

Egy sima egyszerű hidratáló tökéletes, én a TO NMF-jét használom, nekem nagyon bevállt. Előtte cerave moisturizing lotion az orromra és az orcákra.


5. Olaj

Nem csak száraz bőrre! Estenként használva magyon jól hidratál, nappalra nekem sok.


6. Fényvédő!!

Aha sav mellé kötelező!!


Ez persze nagyon soknak tűnik így elsőre. Nem is ajánlom, hogy eből mindent bevásárolj. Fokozatosan kell felépíteni, a legfontosabb a lemosó-hidrataló-fényvédő. Ha már jópár hete használod őket akkor be lehet vezetni 1! új cuccot fokozatosan. Így tudod, hogy mi az ami jó és mi nem. Először a hidratalásra kell fókuszálni. Ha a kiszáradt bőrödet kezdet el hámlasztgatni akkor annak nem lesz szép vége.

2019. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ja és szalicilsavas szérum is jó lehet a patikra.
2019. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszolóval teljesen egyetértek.


Lehet még cifrázni hatóanyagokkal, amik célzottan foltot halványítanak, de kezdésnek felesleges. Nemcsak az AHA hámlasztás, hanem a pigmentfoltok miatt is fontos a fényvédő használata. Hamarabb elhalványulnak, és újabbak is nehezebben keletkeznek. A The Ordinary-nak még csak fizikai fényvédője van, ami hagy egy kis fehér réteget. Viszont ha nem riadsz vissza a külföldi oldalakról való rendeléstől (akár csak mások véleményére hagyatkozva), akkor rengeteg lehetőség közül választhatsz. De néhány gyógyszertári márka is jól megállja a helyét.

Double cleansinghez jó lehet a TO Squalane Cleanser-e, mint olajos lemosó, de állítólag önmagában is használható.

2019. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pattanásokra, az alap 3 lépés mellé egyértelműen szalicilsavat használnék. Ez legyen az első, aztán innen tovább. De olvass utána skinsmart-on, mit mivel lehet és mivel nem. Én már ott tartok, hogy annyit használok, figyelnem kell, mi üti egymást.


Olajat amúgy nem muszáj kenni az arcra, pláne nem hidratáló után. Én vízhiányos, zsíros bőrre erőltettem az olajat sokáig, mióta elhagytam, sokkal jobb. De hát ez is egyénfüggő.

2019. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olaj utan nincs értelme hidratalózni...
2019. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De van.......
2019. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Nincs. A hiratáló o/v vagy v/o emulzió. Nem tud "átjutni" a lipofil olajon.
2019. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor írj a világ többségének, hogy rosszul tudják, te megmondod a tutit. Nem minden olaj disznózsír.
2019. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Én még nem is hallottam arról, hogy az olajat valaki hidratáló előtt használja. És tökmindegy milyen olaj, ugyan úgy lipofil. De mindenki úgy használja ahogy jónak látja, én csak a kérdezőnek akartam segíteni.
2019. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!