Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek vagy ne tegyek a...

Mit tegyek vagy ne tegyek a bőrömmel?

Figyelt kérdés

Kb 13 éves korom óta létező ez a probléma. (Elég hosszú lesz):


Zsíros a bőröm, a hajam. Gondolom ez okozhatja a pattanásokat is?

Mindenféle arctonikot, krémet (Sudocreamet is) , mindenféle arclemosót , arctörlőkendőt próbáltam, de semmi sem használt.

Elmentem bőrgyógyászhoz 16 évesen. Vérvétel is volt aztán felírta a Roacuttan gyógyszert , majd az Aknenormint. (Utóbbit azóta is szedem). Eleinte napi 2-t szedtem be, de már csökkenteni kellett a mg-t is, és már a 10 mg-os gyógyszerből szedek kb hetente 1 szemet mert különben olyan száraz lenne a bőröm, hogy hihetetlen.

Természetesen este kenem a számat Labelloval, jó kézkrémet használok , az arcomat is kenem...

Reggel fekete szappannal mosom le. (Gyógyszer használata előtt is használtam,de semmit nem ért az aknéra).

Most, hogy már eltelt jó pár év, hogy szedem (nyáron is szedtem..) szeretném,ha már nem kéne szednem.... Most kb 2 hete nem szedtem be egyet sem, viszont ismét olyan zsíros a bőröm...... -.- reggel megmosom 2-3 óra és már zsíros is. (A T-zónában ....)

Sampon egyik sem használ hajamra...2 naponta mosom.

Újra jönnek az apró pattanások a homlokomon, az arcomon is jött egy pattanás,de az csúnyább volt, most múlt el. Lehet, hogy folytatom a gyógyszert,mert anélkül " nem tudok élni".... Rosszul vagyok magamtól.. -.- :(

Vagy arra is gondoltam,de pontosan ugye nem tudom...., hogy nem kellene tusfürdővel este megmosni,hanem csak és kizárólag arcra való valamivel... Kozmetikusom pl arctejet ajánlott,mert elvileg ő arcát már víz sem érte évek óta... (?) De az sem mulasztaná el a zsírosságot ( ami szerintem a pattanásos okozója...). Étkezésen is gondolkoztam már, lehet a cukros kaják, üdítők?! Nem tudom... :( Tanácstalan vagyok.. :( bőrgyógyász sem tudja nyilván, hogy mitől van... Valaki esetleg tudna segíteni? Tapasztalat vagy valami...? :(

Előre is köszönöm :(



2019. jún. 2. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt a borgyogyaszt surgosen csereld le. Ha eszebe se jutott sikitani hangosan, amikor meghallotta hogy tusfurdovel mosod az arcodat, csak nyomatja az egyebkent ilyen mennyisegben sulyosan majkarosito gyogyszereket, ahelyett hogy professzionalis termekekkel mar reg kialakitott volna neked egy arcapolasi rutint, akkor a rossz emberhez jarsz.

Alap szabalyok: cukrot, glutent, tejtermekeket el kell hagyni legalabb 3-4 honapra kuraszeruen, hogy lasd hogy van-e javulas, es nem esetleg allergia all a hatterben. Emellett pedig rendes, termeszetes anyagokbol allo arcapolasi rutin kell. Nem a szokasos alkohollal teleaztatott szarito cuccok, amik csak jol fokozzak a faggyutermelest, mikozben leszaritjak a bort. Egy arcapolasi rutinnak tisztitasbol, tonizalasbol, szerumbol es utana hidratalasbol kell felepulnie. Nappalra pedig fenyvedelemmel kiegeszulnie. Arctisztitasra habzo lemosokat javaslok (Tinamu oldalan nezz korbe). Utana tonizalas, hogy helyrealljon a bor PH erteke. De ismet nem drogerias alkoholban tocsogo valami kell nekünk, hanem olyan ami finoman hamlaszt is esetenkent (the ordinary tonikjat ajanlom). Ezutan szerum. Erre olyan kell, ami szabalyozza a faggyutermelest. Pl. Cink es nianciamide tartalmu szerum szinten a The ordinarytol. Ezutan pedig egy konnyed fenyvedelemmel ellatott hidratalokrem kell, mivel attol hogy zsiros a bor, meg hidratalni kotelezo. Ezt kovetoen heti ketszer jo hamlasztani, ez segit a bor megujulasaban. A fizikai dörzsölös arcradirokat meg tarsait felejtsd el. Azon kivul hogy jo kis mikroseruleseket okoznak a bort felszaggatva, ahol jol be tud jutni utana a piszok meg a bacik, semmi nem fog tortenni. Lactic acid, AHA/BHA, mandulasavak, ezeknek olvass utana alaposan, es az alapjan ki tudod valasztani, hogy melyik a neked megfelelo. Kezdo hamlasztokent egy konnyedebb mandulasav jo szokott lenni. Fenyvedelem kotelezo ezek utan kulonosen.

Es a helyedben a kozmetikust is lecserelnem. Aki az arctejig terjed, az nem szakember, csak nyomkodo kontar.

2019. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ordinary tonikja egy glikolsavas hámlasztó. Tök jó az is de max heti 2x. Mindennapokra egy hidratáló tonikot keress..
2019. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es minden szavával egyetértek.


Bennem tényleg megállt az ütő, mikor kiderült, hogy tusfürdővel mosol arcot. Alap, hogy arcra való dolgokat használok arcra, és ha nem működnek, akkor megyek bőrgyógyászhoz.


Arctej meg... max sminklemosáshoz, de tisztításhoz nem használnám.

2019. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Esetleg az étkezésnek lehet hozzá köze?

2019. jún. 3. 07:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Termeszetesen. Az etkezes hacsak valakinek nincs bombabiztos tuti genetikaja, akkor tokeletes tukorkepet rajzol az ember arcara. Ezert is irtam rogton, hogy miket kellene teljesem elhagynod legalabb egy kura erejeig, hogy lasd, ha esetleg erzekeny vagy valamire. Cukrot ugyanugy jo lenne teljesen kizarni.
2019. jún. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



De ha pl elhagyom csak a cukrot mondjuk, akkor attól még zsíros marad az arcom és ezáltal jönnek a rohadt pattanások :/ :(,amiket írtál (olvastam, hogy pl olajas magvas cuccok sem jók..) akkor így tényleg több dolgot ha elhagynék akkor lehet nem zsírosodna megfelelő arcápolás mellett (annyira).? :/

2019. jún. 4. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!