Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik mód végleges szőrtelen...

Létezik mód végleges szőrtelenítésre 2019-ben? (kérdi ezt egy kétségbeesett ember)

Figyelt kérdés

28/F vagyok és már évek óta keresek módot arra, hogy megszabaduljak a testemet borító szőrtől.


Sajnos voltam olyan ostoba, hogy annó kamasz koromban fogtam, és nekiestem borotvával, mikor elkezdett a szőr nőni a testemen. Azután a szőr még vastagabban nőtt vissza. Persze aztán (nagyon okosan) megint nekiestem borotvával.


Az eredmény egy Austin Powers-féle testszőrzet lett, de nem ám a mellkason, hanem majdnem az egész testemen.

Az első barátnőm addig le sem akart feküdni velem, amíg le nem gyantáztattam magam tetőtől talpig...


Addig fel sem merült bennem, hogy a szüzesség elvesztéséhez olyan kínokat kell átéljek, amiket a keresztény inkvizítorok sem tudtak volna jobban überelni.


Minden esetre ez az egész tortúra elég mély nyomot hagyott bennem. Azóta szégyenlem és gyűlölöm a testem minden egyes porcikáját, amit szőr borít (a haj, a szemöldök és talán még az arcszőrzet nem tartozik ide). De olyan szinten, hogy nem merek elmenni a strandra, uszodába vagy egyáltalán fedetlen felső és/vagy alsó testtel megjelenni még akkor sem, ha döglesztő nyári meleg van. Én akkor is inkább megfövök a ruhámban, de inkább nem mutogatom a gyűlölt, undorító, gusztustalan szőrös testemet másoknak (emiatt lettem szégyenlős - mert szégyenlem ezt a Csubakka jelmezt - és csak akkor merem szabadon hagyni pl. a felsőtestemet, ha mondjuk full egyedül vagyok és senki sem lát.) Iszonyatos érzés úgy élni, hogy az ember gyűlöli a saját testét, amiben él.


Emellett ez a rohadt, átkozott szőrzet baromi kellemetlen is, hiszen emiatt még jobban izzadok (főleg hónalj tájba) és főleg nyáron. A fanszőrzet meg azért gáz, mert amellett hogy állandóan viszket (annak ellenére hogy napi szinten tisztálkodom), mindig sikerül becsípetni a sliccel, ráadásul nem is túl vonzó egy női szem (és az én szemem) számára sem. Ha leborotválom az egészet, tele lesz mindenem kiütéssel. Ha meg legyantázom... (akkor inkább választanám a szöges korbácsot és a tüzes vasat.)



Minden mást leszámítva, LÉTEZIK VÉGLEGES SZŐRELTÁVOLÍTÁSRA MÓD A 21. SZÁZADBAN? (Pénz nem számít, a boldog élet többet ér annál.)


2019. jún. 28. 11:36
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Elvileg végleges nem létezik.
2019. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, amit annak mondanak, és szerintem neked ez megoldás lenne.

Ugyan nem teljesen végleges, általában 5-10 év után visszajön valamennyire, de egyrészt sokkal gyöngébben, másrészt akkor meg lehet ismételni és megint hosszú ideig semmi probléma vele.

Állítólag néhány ismétlés után már nem észrevehetö, ami visszanö, annyira gyönge lesz.

2019. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

# 1 "Elvileg"


És gyakorlatilag? Olvastam erről a lézeres szőrtelenítésről, de ez mennyire hatékony? Ill. egy ilyen kezelés, és a vele járó súlyos pénzösszegek, kb. mennyi ideig teszik lehetővé a "szőrmentes" életet?


Am azért mondtam "súlyos pénzösszegeket", mert ha egyszeri alkalomról volna szó, kkor nem bánnám. De így hogy ismételten ki kell ugyanazt a horror összeget fizetni, így mégjobban elmegy az ember életkedve. 😦

2019. jún. 28. 11:48
 4/17 A kérdező kommentje:

# 2


És mi ez a módszer ill. Magyarországon hogyan és hol lehet ehhez hozzájutni? Ill. van-e erről a módszerről kellő referencia anyag (azaz független vásárlói vélemény)?

2019. jún. 28. 11:52
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Tudom, hogy a szőrtelenítés az apropó, de az igazi gond az öngyűlölő, önhibáztató hozzáállásban rejlik. Végleges szőrtelenítés nincs, kénytelen leszel kozmetikushoz járni, ha valóban annyira elviselhetetlennek tartod.

A borotvától erősödő szőr mítosza pedig egy oltári baromság, amit ezerszer cáfoltak már. Azért erősödőtt meg a szőrzeted, mert kamaszból férfi lettél. Úgyhogy ezen az "ostoba voltam" szövegen légyszíves lendülj túl.

2019. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tisztelt 5-ös


"Azért erősödőtt meg a szőrzeted, mert kamaszból férfi lettél. Úgyhogy ezen az "ostoba voltam" szövegen légyszíves lendülj túl."


Akkor kérdem én, miért van az, hogy más férfiemberek teste olyan sima, mint a kifeszített víztükör, vagy mint a babának segge?


Miért van az, ha beírom a google keresőbe hogy "muscular body" (persze férfi), az izmokon kívül sehol sem találkozok testszőrzettel?


A testszőrzet a természet csúf fricskája, olyan mint pl. a bölcsességfog. Amellett hogy felesleges, borasztó kellemetlenségeket is okoz.

Lehet hogy az embernek annó szüksége volt a testét borító szőrzetre (vagy a plusz zápfogra), amikor még nyers mamuthúson élt. De sajnos az emberi fejlődés túlságosan is gyorsnak bizonyult az evolúcióhoz képest.


Ami néhány tízezer évvel ezelőtt áldás volt, az ma egy egész emberi életet tönkretévő átok!

2019. jún. 28. 12:08
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

"Akkor kérdem én, miért van az, hogy más férfiemberek teste olyan sima, mint a kifeszített víztükör, vagy mint a babának segge?"


Ők nem a te génkészleteddel rendelkeznek.


"Addig fel sem merült bennem, hogy a szüzesség elvesztéséhez olyan kínokat kell átéljek, amiket a keresztény inkvizítorok sem tudtak volna jobban überelni."


Legalább volt jutalmad. Ezen nők milliói átesnek, sokkal gyakrabban, és csak azért, hogy kimenjenek az utcára, és ne röhögjék ki őket.


Ha világos a bőröd és sötét a szőrzeted, esetleg IPL gépet vehetsz, vagy csináltathatod szalonban.

2019. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha úgy van ahogy mondod, hogy nagyon erős a szőrzeted és sok, akkor én inkább eljárnék gyantáztatni a helyedben, mert a lézeres szőrtelenítés így tényleg rohadt drága lesz.


Amúgy a hónaljadat nyugodtan borotválhatnád...a fanszőrzetedet is. Borotválás után kend be szépen aloe verás géllel és nem fog kipattogni. Vagy legalább ollóval vágd rövidebbre vagy valami..esetleg szakáll nyíró, hiszen ha olyan hosszú hogy becsípi a cipzár akkor vinni fogja rendesen.

2019. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

#6 Nekem kár nyávognod, olyan vagyok mint egy medve, a feleségem kéthetente tolja le a szőrt a hátamról nullásgéppel, és lassan több jön le, mint a fejemről. Tudom, hogy mit jelent szőrösnek lenni, csak engem nem zavar. Az egyetlen kézzel fogható hátrány, hogy 2 törölközőt kell használnom, mert sok víz marad a testemen, és egy törölközővel nem tudom teljesen szárazra törölni magam. Hú, micsoda probléma...

Az izzadásnak semmi köze a szőrhöz, sőt. A szálak pluszfelülete révén jobban is párologtatod el azt, ami az izzadságmirigyekből amúgy is kijön. Ezt nyilván te is tudod, ha borotválod és gyantáztatod magad néha.


Nem a szőrtől leszel boldogtalan, hanem attól a fóbiától, ami a saját tested ellen irányul.

2019. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

# 9

"Nem a szőrtől leszel boldogtalan, hanem attól a fóbiától, ami a saját tested ellen irányul."


Igazad lehet. De mivel én egész életemben szőrös voltam és csakis negatív behatással volt ez rám nézve (mind külső emberi, mind pedig belső fizikai szemszögből értékelve) ezért talán érthető a saját, személyes gyűlölet a testszőrzet miatt.


"a feleségem kéthetente tolja le a szőrt a hátamról nullásgéppel, és lassan több jön le, mint a fejemről."


A te feleséged egyébként egy igazán emberséges ember lehet: Ami nagy vonalakban azt jelenti, hogy számára benső, azaz a "szeretet" nevű érzelem többet jelent, mint a "rút külső" - ez csak abban az esetben működik, ha mindkét ember rendelkezik ezzel a benső tulajdonsággal.

De egy olyan ember - mint pl. én - képtelen ezt megérteni vagy felfogni.


Ezért kell nekem a "meztelen csiga" test. Mert én azt vallom: "Aki önnönmagát képtelen őszintén szeretni, az soha nem fog tudni mást sem szeretni (legyen szó személyről, vagy akár az életről).

2019. jún. 28. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!