Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől gyulladt be a köldök...

Mitől gyulladt be a köldök piercingem?

Figyelt kérdés

Áprilisban szúrattam, kamilla tea segít a gyulladáson, de mihelyt abbahagyom a borogatást, újra begyullad.

Tói víz érte, begyulladt és félek, hogy sokáig fog tartani a gyógyulása, valamint nem tudok mindig olyan pólót/ruhát ölteni, ami szellőzni hagyja, akkor is be szokott gyulladni, a későbbiekben is így lesz?



2019. júl. 1. 05:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg betadinnal. Nekem az jött be rá. :)
2019. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképpen ki fogom próbálni :)
2019. júl. 2. 00:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A köldök ékszer felszíni ékszer, és általánosságban minden felszíni ékszerrel sok macera, gond van.

Normális esetben sima orvosi fém ékszert raknak bele szúráskor és kezeleni, ápolni kell. Ápolása Octenisept oldattal 4 héten át napi 3-5 alkalommal, majd további 2-6 héten át napi 2-3 alkalommal. Ápolás előtt alaposan moss kezet.

A gyógyulási idő alatt a köldököt és környékét ne érje: hosszan víz, magas páratartalom vagy nedvesség, vegyszerek (testápolók, naptej/olaj, barnítók, tustfüdrő, gélek, krémek, zselék, és a többi - amennyiben mégis, úgy bő vízzel lemosni és lekezelni a fenti szerrel) illetve UV, vagy IR sugárzás. Tehát strand, uszoda, gőzfürdő, szauna, szoli, kádban áztatás legalább 4 hétig tilos. Ne tedd ki fizikai behatásnak, tehát ne szorítsa le semmi, ne edz hasra, ne piszkáld, lehetőleg nadrág ne dörzsölje, se semmi más.

A köldökékszer látszólagos gyógyulása 1-2 hónap, de teljes gyógyulása kb 6-12 hónap. Akkor teljesen gyógyult, amikor a lyukban végig hámszövet képződik az ékszer szára mentén. Amíg nem, addig bizony könnyen begyulladhat. Így olyankor, amikor strandolsz vele, akkor célszerű utána lekezelni.

Ha pukli nőne rá, akkor vegyél patikai hidrogén-peroxid oldatot és azzal ecseteld napi 3x legalább 3 héten át, az leszárítja.

Amennyiben van fémallergiád, akár enyhe, úgy érdemes titán ékszerrel csináltatni és a teljes gyógyulási időben csak titán ékszert viselni.

Önmagában a kamilla nem sokat segít. Van gyulladáscsökkentő hatása, de nincs baktérium, vírus és gombaölő hatása. Betadin folyadék is jó kezelni, de mivel nyomot hagy, így az octenisept sokkal jobb.

Így, ahogy mondod, teljesen normális, hogy begyullad, mert nincs rendesen kezelve.

Ha rám hallgatsz, akkor piercerhez visszamész, kicserélteted megfelelő szárhosszúságú titán ékszerre, veszel patikában literes octeniseptet és azzal nekiállsz kezelni. Nem olcsó a literes, valószínűleg rendelni kell, míg a titán ékszer bolti áron olyan 1000-2500 Ft/db. Az octenisept továbbá bármilyen sebkezelésre jó, illetve pattanásokra is.

Ha sokat alszol hason, akkor érdemes jó pár hétig éjjelre leragasztani sterill mull lappal, hogy ne akadjon bele minden.

Remélem okés ;)

Ha lenne még kérdésed, írj bátran.

2019. júl. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Utolsó szépen leírt mindent. Nekem 2 hónap volt a teljes gyógyulás. 2 hónapig minden nap kenegettem, naponta 2-3x is akár. Fürdéshez eleinte leragasztottam mert fájt, meg alváshoz is mert sokszor belekaptam.

Ha vigyázol rá be fog gyógyulni csak, idő kell hozzá.

2019. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!