Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Önbarnító testápoló és szolári...

Önbarnító testápoló és szolárium használata egyszerre?

Figyelt kérdés
Nagyon fehér bőröm van, de elkezdtem használni a Dove önbarnítós testápolóját még a nyár elején, ami sokat segített, csak éppen nem volt valami tartós sok helyen az izzadás miatt hamar lekopott. Aztán elkezdtem mellette szoliba járni, de úgy érzem a testápoló miatt semmit sem ér, mert ugyanúgy ha lekopik a Dove, hófehér bőr van alatta, aminek a szoli miatt már rég barnábbnak kéne lennie. Szóval a testápoló meggátolja így a barnulásomat?

2019. júl. 7. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Hagyd el ezt a két ba..romságot.

Kezdj el szedni béta-karotin tablettát (Dr. Chen-eset ajánlom) plusz egyél olyan ételeket, amikben karotin található: sárgabarack, sárgarépa olajjal, őszibarack, sárgadinnye...stb. A többinek nézz utána.

2019. júl. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ui.: Azt lehagytam, hogy azért ne kg számra edd ezeket egy nap, mert besargulhatsz a bevitt sok karotintól.
2019. júl. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1, a szolit megértem, de mi baj van az önbarnítós krémekkel?
2019. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


Kemikália, nem hagyja szellőzni a bőrt, az önbarnító krémek természetellenesen narancssárga szín kölcsönöznek a bőrnek, ahogy a kérdező is írta " csak éppen nem volt valami tartós sok helyen az izzadás miatt hamar lekopott... mert ugyanúgy ha lekopik a Dove, hófehér bőr van alatta".

Szóval eleve csak kidobott pénz. Abból a pénzből meg sokkal egészségesebb és természetesebb megoldás az, amiket én felsoroltam.

2019. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 őszintén mondom, hogy köszönöm a válaszod, nem kötözködésnek szántam a kérdést, hogy mi a baj az önbarnítókkal, csak az első válaszod olvasva úgy tűntél, mint aki tudja mit ír, nem neten olvasott dolgokat ír le.😊 Egyébként én is használok, a kérdésem az lenne, hogy a heti 1, maximum heti 2 (nyáronként) önbarnító krém használatáról mit gondolsz? Én narancssárga nem voltam soha, szerencsére! Lehet közrejátszik, hogy nekem alapból "sárgás tónusú" és nem rózsaszínes, nem hófehér a bőröm. Az ok, amiért használom, hogy szörnyen irritál (főleg magamon), mikor hatalmas a színkülönbség, gyorsan barnulok nap hatására, de ezért állandóan meglátszik a póló, top nyoma. Így egyenletesebbé tudom tenni a bőröm, másik ok, hogy nem tartom a nap sugárzását egészségesnek, nem napozok egyáltalán, annyit ér a nap, amennyit kocsiban, tömegközelekedési eszközökön vagy séta közben ér, ám nem szeretnék fehér sem maradni.
2019. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5


Mit gondolsz arról, ha valaki heti egy-két szál cigit elszív? Az ő tüdeje is ugyanolyan makulátlan, mint aki egyáltalán nem szív?


A te bőröd, azt csinálsz vele, amit akarsz. Csupán felhívtam a figyelmet arra, hogy az ömbarnító krémek mennyire károsak a bőrre, mert vegyszert kensz magadra és sok kicsi a hosszú évek során sokra megy. Egy idő után a szervezeted telítődik a méreganyagokkal, és akkor allergia formájában jelezni fogja, hogy állj, elég. Tényleg muszáj idáig eljutni?


Nyáron hordj ujjatlan vagy vállpántos felsőket szoknyával.

Napozni is lehet ésszel, délelőtt 10 előtt és délután 4 óra után.


Viszont kérlek olvass utána a karotin tartalmú ételeknek, hogy ez milyen védelmet biztosít a bőrödnek.

2019. júl. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na jó, de szerintem ezt dohányzáshoz nem lehet hasonlítani. 😀 Már csak olyan értelemben se, hogy a mobilozás is káros, mégis mindenki csinálja. Idegrendszerre, szemre,tehát tény, hogy a rákkal lehet úgy közvetlen összefüggésbe hozni, mint a fent említetteket (dohányzás-tüdő, UV-bőr). Viszont az is mind káros, ráadásul csomó minden vegyszer, amit megeszünk. Szerintem legalább ugyanannyira káros a bevitt étel (méreganyag szempontból), mint az önbarnító krémek. Oké, szuper, ha valaki otthon meg tudja termelni a gyümölcsöt, zöldséget...de mellette csomó mindent vesz a boltban, amik teli vannak mindenféle káros dologgal. Ez sem jó a szervezetnek.

Nem tudom, te hol laksz, én vidéken, egy kis faluban. Használok dezodort, sprayt, parfümöt napi szinten, fürdéskor tusfürdőt. Ezek gondolom ugyanúgy károsak, de alap dolgok, ezért írtam, hogy hol élek, mivel én nem tudom megtenni, hogy megveszem mindenből a biot meg a parabénmentest és stb dolgokat, mert nincs lehetőségem válogatni! Szoliztam is 1 évig, de aztán nem volt időm járni. Nem dohányzom, nem iszom, nem iszok kávét se amúgy. 😀 Nekem ezek sokkal károsabbnak tűnnek, mint a heti 1 önbarnító, hisz vannak az alap dolgok (mint írtam is, deo, spray stb), ezekkel ugyanúgy mérgezem a bőröm. Szedek gyógyszereket is, sajnos muszáj. Szóval ami a lényeg, hogy a mai világban minden káros, szerintem, még a levegő is az szó szerint.

A karotin hatásának mindenképp utána olvasok bővebben, ismerem a pozitív hatásait, de nem árt még több jót olvasni róla. 😊

2019. júl. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, azt csinál, amit akar, a tettei után úgyis vállalnia kell a következményeket.

Tudod, az a baj a legtöbb emberrel, hogy nem a megelőzésre törekednek, hanem akkor kapnak észbe, mikor már a baj megtörtént, utána akarnak kapkodni.


Felőlem kenheted magad ezzel, étkezhetsz úgy, ahogy akarsz, mobilozhatsz éjjel-nappal, a te életedet. De ne feledd, a szervezeted nem felejt.

Ami káros, az káros, pont. Akár kis mennyiségben, akár nagyobban.


"mivel én nem tudom megtenni, hogy megveszem mindenből a biot"

De ha falun élsz, akkor gondolom kertes házban éltek, nem? Nektek a legkönnyebb, mert meg tudtok néhány dolgot termelni magatoknak. Pl. gyümölcs (meggy, cseresznye, őszi-sárgabarack, alma, szőlő, málna), paprika, paradicsom. De tudom, a kertet gondozni kell. Befektet energia nélkül pedig nincs haszon.


Én egy kisebb városban élnek, panelban, de szüleim bérelnek egy kis telket az önkormányzattól. Míg anyukám élt (már lassan két és fél éve, hogy meghalt), többet jártak ki. Előtte ez a telek mamáméké volt. Van ott szőlő, málna, szilva, körte, meggy, virág..stb. Szóval tisztában vagyok azzal, hogy ezek mennyi munkával járnak, de megéri, mert így nem kell pénzt kiadni ezekre.


Ha csak a szappanon tudsz változtatni, már jó. Én yamuna-s vagy gyógynövényben kapható szappant használok, 500-600 ft egy darab, de két hónapra elég.


Próbáljuk meg a lehető legjobbat kihozni az életünkből. Ha tisztában vagyunk azzal, hogy mi káros, akkor mellőzzük.

És ami a legfontosabb, nemcsak a testet, hanem a lelket is ápolni kell, mivel a legtöbb betegség lelki eredetű.

Ennek is nézz utána, érdemes. Vizsgáld utána meg saját életedet, és remélem sok összefüggést fogsz majd találni.

Ép testben ép lélek, ahogy szokták mondani. :)

Mozgásban pedig az élet. :)

2019. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A mobilt általánosságban írtam, ha akarnám, se tudnám folyton nyomkodni a munkám miatt. Helyette egész nap számítógép előtt ülök, de azt gondolom, hogy a mai világban nem tehetem meg, hogy válogassak, nem mindenhol akad jól fizető állás, amiért cserébe fizikai munkát sem kell végeznem. Lehetséges, hogy a szervezet nem felejt, de sajnos minden káros, minden teli van színezékkel, adalékanyaggal, nem csak olyanra értendő, amiket meg tudnék itthon teremteni magamnak, hanem teljesen általános, minden háztartásban megtalálható élelmiszerre. A szervezet ezeket sem felejti, éhen mégsem halhatunk emiatt.

Igen, kertes házban élünk, gyümölcsfák vannak is ültetve. Viszont nem csak dologozni szeretnék, hanem pénzt is keresni, ezért eljárok naponta 8 órába másik városba dolgozni, utazással napi 10-11 óra. Munka után, mielőtt hazajönnék, ugyanabba a városba eljárok hetente 3× konditerembe, hisz a sport az én életemnek mindig is része volt, szinte szenvedélyem. Tornázni itthon is lehet, de közelébe sincs egy konditeremnek. Ilyenkor kb este 20:00-20:30, mire hazaérek. Ezek után fürdök és jól esik lepihenni. A többi nap, mikor nem megyek konditerembe, főzök a páromnak és magamnak, ilyenkor megfőzök 2 napra. 24 éves vagyok, de nem szenvedek lustaságban, a gond nem az, hogy energiát kéne belefektetnem, hogy megteremtsek magamnak, amit csak tudok, gondozzam őmet, hanem az idő és mindenre nincs energiám. Ha este hazaérek, se kedvem, se időm, se energiám nincs. A biot inkább kozmetikumokra értettem, azért is írtam, miket használok, azokból nem tudok válogatni. :)

Én is hiszem, hogy lelki okai vannak betegségeknek, viszont gyerekkorom óta hemofíliás vagyok, utána sem néztem a lelki okának, hisz gyermekkorom óta tart és gyógyszert szednem kell rá. Ráadásul hiába a lelki eredetű betegségek, azt hiszem, hogy nem csoda, hogy ennyi ember beteg. A párommal könnyebb lenne az életünk, ha elmennénk innen, ebből a kis faluból, de akkor fizethetem életem végéig a hitelt. Stressz. Stressz az, hogy beérjek a munkába, imádkozzak, hogy ne legyen dugó, baleset és stb, hisz így is közel 1 óra az út a munkahelyemig, legalább ez a munka jól fizet, el ne veszítsem. Tehát annyi stressz éri az embereket, hogy kivédhetetlenek a betegségek, szerintem. :(

Pedig szívesebben élnék én is olyan életet, ami édesanyám és édesapám gyermekkorában volt, sokkal egészségesebb, nyugodtabb életnek tartom, de sajnos nem tudok tenni érte, hogy minden olyan legyen, mint régen.

2019. júl. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!