Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan hölgy, aki...

Van itt olyan hölgy, aki sohasem festette be a haját, és már most előre ki is meri mondani, hogy nem is fogja soha befestetni?

Figyelt kérdés
Ismerek néhány hölgyet, akinek soha nem volt festék a haján, szépen és méltósággal viselik az őszülő hajukat, és nem is áll nekik rosszul. Ismerek olyan fiatal lányokat, akik már most kijelentik, hogy ők soha, semmilyen nyomásra nem fogják befestetni a hajukat. Az itt megforduló hölgyek hogy vannak ezzel a kérdéssel?

2019. júl. 7. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagyok, nincs festetve, nem is volt soha, és nem is lesz. Így is 3 szál hajam van kb, a festék meg rontana rajta.. pedig tetszik sok hajszín, pl alul szőke, de tönkre tenné a hajam. (Barna hajam van, kissé hullámos, beszárítva egyenes)
2019. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fétis vagy előítélet?
2019. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy fétis vagy előítélet. Egyszerűen méltóság. Méltósággal felvállalt őszülés. Színésznők között is van, aki sosem festette a haját, pedig hamar megőszült. A 60 feletti színésznők között is sok a természetes hajú, őszülést felvállaló hölgy. Nyugaton már csak a takarítónők festetik a hajukat. Az értelmiségi nők régóta nem. Csak nálunk, Magyarországon vagyunk még elmaradva.
2019. júl. 7. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Részben egyetértek veled, de pl. van aki nem őszül szépen, vagy nem szereti az ősz színt. Én egy ideig hagytam, de elég sok primitív beszólást kaptam, mert az arcom még harmincasként is olyan, mintha 20 éves lennék és akkor hozzá a szinte teljesen ősz haj. Nekem amúgy tetszik az ősz haj, és ha jobb lelkiállapotban leszek, fel akarok hagyni a festéssel. De azért kicsit sértőnek érzem a véleményed, mivel több értelmiségi ismerősöm is festi.
2019. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
"Nyugaton" akkor elég sok a takarítónő, biztos csak statisztáskodnak :D
2019. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt kérdeztem, ez NEKED fétised vagy előítéleted.


"Nyugaton már csak a takarítónők festetik a hajukat."


De innentől nem lehet komolyan venni.

2019. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


The time is the top colorist.

2019. júl. 8. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:

21 éves koromig úgy voltam vele, hogy én aztán soha nem fogom elcsúfítani a hajam festékkel. Gyönyörű, dús, mogyorószőke hajam volt, mindenki dicsérte. Aztán a párom kért meg, hogy fessem kicsivel világosabbra. Megsértődtem, de aztán, mert neki olyan fontos volt, megtettem. És milyen jól tettem: sokkal inkább magaménak érzem ezt az árnyalatot, mint amilyen volt. Korábban gyakran olyan ősasszonyosan festett a hajkoronám, a festéstől sokat szelídült a külleme. A megjelenésem sokkal jobb tőle, bármilyen színt felvehetek, mert majd' az összes megy a hajamhoz. A bőröm sem tűnik végre olyan sápadtnak, mert nem annyira kontrasztos a hajszínemmel.


Méltóságteljesen őszülni majd ráérek 60 évesen - bár a családban szerencsére sem az ősz haj, sem a kopaszodás nem jellemző. Amiről beszélsz, az inkább arról szól, ha egy nő nem tudja elfogadni az idő múlásával járó változásokat, ami szomorú. Valószínűleg ezek a nők egész életükben annyit güriztek, hogy sosem tudták kiélvezni a fiatalságukat, ellentétben az értelmiségiekkel, akiket felhoztál ellenpéldának.

2019. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!