Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim területen borotválás?

Intim területen borotválás?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék tőletek. Tehát ha leborotválom a hónomaját, arcom akkor semmi probléma nem lessz. De ha az intim területen vorotválom le, akkor piross pöttyök jelennek meg. Szerintem a szörtüsző gyullad be. Már megpróbáltam pár módszert a netről, de egyik sem vált be igazán. Hát ha valakinek ilyen gondja volt és megtudta oldani és segítene megosztani a megoldást erre a problémára.

2019. júl. 11. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A borotvával is lehetnek gondok. Fontos egy jó minőségű éles borotva. Előtte nem árt lefertőtleníteni egy kis alkohollal vagy pedig ennek híják forró víz a csap alatt.

Szőrirányba megegyező irányba húzd. Nem lesz tükör sima, de sokkal kíméletesebb. Ha teljesen simára akarod, akkor is ajánlott elsőnek így, aztán ellentétesen. 1 felületen ne menj át többször, mint 2. Legjobb, ha csak 1x. Tehát lehetőleg minél kevesebbszer. Ajánlott még heti 2x valamiféle bőrradír, de lehetőleg ne közvetlen borotválás után. Akár fürdőszivacs, keversz otthon bőrradírt (só/cukor és tusfürdő is megteszi, de találsz neten), vagy veszel boltban. Még a törölköző is tud bőrradírként funkcionálni, ha valóban megdörzsölöd vele, és nem tapogatod. Nekem még ami szokott segíteni az a hintőpor. Krémek terén pedig változó. Van olyan, amitől rosszabb lett, de van ami segít. Közvetlen utána pedig valahogy csak a hintőport bírja a bőröm, semmi mást (legalábbis eddig így tapasztaltam).

Még alternatíva a gyanta, epilátor. De szőrbenövés, utána vérzés, meg hát fájdalom... Nem mindenki bírja. Talán a legjobb beruházás egy komolyabb IPL készülék. Én most azzal szöszmötölok, tűnnek elfele a szőrszálak szerencsére :) De ha beruházol egy ilyen készülékre, akkor valami komolyabbat!

2019. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítésre szájvíz. (Listerint használok) Kétszer átmosni. És utána borotva majd megint szájviz. De a feertőrlenítés a kulcs ugyanis a baciktól gyullad be.
2019. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szájvízzel fertőtleníteni wtf??? xD

Hidrogén-peroxiddal kend át a területet borotválás után

2019. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A hintőporos cuccot most probaltam ki. Borotva az tuti jó gillette fusion 5 pengés borotva. Fertőtlenítem a penget mindíg. De még a szájvizet intim területen nem próbáltam. Köszönöm a tanácsot majd próbálkozok.
2019. júl. 11. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as: hülyén hangzik de orvos ajánlotta és bevált, sőt, mindenkinek aki kipróbálta. Egy próbát megérhet ha van otthon.
2019. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Még, amit elfelejtettem, hogy áztasd kb 10-15 percig a borotválandó felületet (ezesetben intim), aztán borotváld. Így puhulnak a szőrszálak. De túl sokáig se áztasd (bőröd miatt)! "Kenőanyagnak" én mondjuk simán tusfürdőt szoktam használni, de volt példa borotvahabra is. Még a balzsam is kitűnő, talán jobb mint a tusfürdő. A víz hőmérséklete pedig ne legyen forró, de kellemesen meleg. Borotválás után még egy kis hidegvíz is segíthet. Nem kellemes, de nyáron nem is kimondottan rossz :)

Aztán pedig vagy meztelenül aludj, vagy olyan fehérneműt válassz, ami nem irritálja.

Nem garantált, hogy nálad is működik a dolog, de egy próbát mindenképp megér szerintem. Ha pedig valami működik, jegyezd meg a menetét! :D

2019. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne borotváld szőr növéssel ellenkező irányba és kend be vastagon Niveaval. Nekem más nem segített :(
2019. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!