Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik az alapvető hajápolási...

Mik az alapvető hajápolási teendők?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy hogyan kell helyesen ápolni, mosni a hajat. Ha lehet aprólékosan szeretnék mindent tudni arról hogyan kell például megmosni, fésülni és ilyenek. Hogy a lehető legkevesebbet ártsak a hajamnak.
2019. júl. 11. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Egészséges, vitamindús étkezés, napi minimum 2 liter víz elfogyasztása.

[link]

Én ezt csinálom, ezen kívül johnson and johnson samponnal mosom már gyerekkorom óta a hajamat, mindig először vizesen kifésülöm és utána el kezdem szárítani. Szárítás közben is fésülöm a hajam. Nyáron csak nagyon ritkán szárítom meg.


Szép hosszú, csillogó hajam van. Én semmi extrát nem csinálok vele ezen kívül.

2019. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ehhez szerintem tudni kéne, milyen típusú a hajad, egyenes, hullámos vagy göndör; vékony vagy vastag szálú; normál, száraz vagy olajos; stb. Attól még, hogy valakinek egy adott termék/technika vált be, lehet, a te hajadnak az pont, hogy ártani fog.
2019. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ohh igaz, elnézést. Hullámos hajam van de nem nagyon, inkább csak gyenge kis hullámok vannak benne. Nem mondanám erősszálúnak, ugyanis volt szőkítve és ettől elég megviselt lett. Most újra barna vagyok. Vágtam is belőle mert nagyon töredezett volt a vége, most is az de nem annyira. Szeretném rendbe hozni. Mióta szőkítve volt sokkal nehezebb kezelni, fésülni.
2019. júl. 11. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetőleg szabadulj meg az összes töredezett résztől.


Hajmosás: először lazítsd fel a "koszt" (korpa, zsír ilyenek) a fejbőrödön sima vízzel, jól masszírozd át, aztán nyomj a kezedbe sampont és hígitsd fel és lehetőleg mindenhova jusson, mindent masszírozz át az ujjbegyeddel körkörösen, mosd le és ismételd meg még egyszer. Jöhet a balzsam, hajpakolás. Én csak hajpakolást szoktam használni, csak a hajvégektől max a füledig vidd fel, hogy ne zsírosodjon a fejbőröd, én hagyni szoktam rajta egy kicsit. Ha kész vagy, akkor a törölközőt ne dörzsöld a hajadon, csak itasd fel vele a vizet utána használj hajvégápolót. Ne fésüld ki vizesen. Ne fogd össze sűrűn, mert töri a hajszálakat. Ne használj hőt. Kb ennyi


Fésülés: mindig kezdd legalulról a kifésülést, így kevésbé sérül, ha nagyon gubancos, akkor próbáld kis részekre szedni.

2019. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!