Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok kezdéshez? Géllak

Mit ajánlotok kezdéshez? Géllak

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felteszem itt a kérdésem,hátha akad a válaszolók között szakértő, vagy aki tud tanácsot adni.


Szeretnék otthon elkezdeni foglalkozni a géllakkozással. Magamnak készíteném el, először sima egyszerű alap lakkozásra gondolnék. Majd franciát is.

Milyen lámpát (márka, teljesítmény) érdemes beszerezni?

Milyen márkájú lakkokat?

Milyen egyéb más kiegészítőket?


Tervben van a képzés, de még gyűjtenem kell rá pénzt.


Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat.


26/L



2019. nov. 29. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Amiket kérdeztél, azok szerintem mindenképp a te anyagi helyzetedtől is függnek. Értem itt:

- lámpa: van UV, UV/led. Árban az UV olcsóbb, de az UV/led közül is lehet már kapni 12-15 ezrekért, ami valljuk be, nem sokkal drágább mondjuk egy 9 ezres UV lámpától, így érdemesebb az UV/led, hiszen időt spórolsz vele! Általában 1 perc elég a gél lakk kötésének, míg ez UV-ban 2-3 perc. Én tapasztalatom ismerősök által, hogy itt érdemesebb egy márkásabbat venni, tudok olyat, aki Magyarországról rendelt "nevenincs" UV/led lámpát és nem kötött meg benne a gél lakk sem.

Linkelek neked most 1-2-t, amiket szeretnek és szerintem ár-érték arányban is megfelelőek:

[link]


[link]


[link]


[link]


48W-os lámpával biztosan nem fogsz mellé, de otthoni használatra a 36W-os is megfelelő. Csak mondom: lámpából érdemesebb 1-2 ezerrel többet kiadni rá és nem egy márkátlant venni.


- gél lakk márka: örök kérdés, vita, a körmösök körében is. Erre tényleg csak egy helyes válasz van: tapasztalat. Vannak olcsóbb kategóriájú (Marilynails, Profinails, Celebnails, aránylag a Perfect Nails sem drága, ezek 1200-1500 körül vannak) és vannak a nevesebb, de drágább gél lakkok (Crystal Nails, Brillbird). Mondanom sem kell, hogy a legnevesebb a Crystal Nails, a legtöbb helyen az kapható, hisz sok a viszonteladó, emiatt sokan azzal kezdenek. Biztosan lesznek még rajtam kívül hozzászólások és mindenki a saját tapasztalata alapján van tanácsot adni neked. Én dolgozom Crystal Nails, Brillbird, Marilynails és Profinails lakokkal. Nekem ezek váltak be. Bár azt gondolom, hogy a Brillbird, Marilynails az a 2 márka, aminek talán nem amnyira folyós az állaga, egy nagyon picit sűrűbb, így kezdőként talán érdemesebb lenne azokkal próbálkozni, én a Crystalnal tapasztaltam már olyat, amivel könnyű volt dolgozni, de olyat is, ami eléggé folyt.


- más kiegészítők: bőrfeltoló-kaparó, mindenképp kell reszelő, hisz mattítani kell a körmöd. Aztán a Nail prep, primer, azok elengedhetetlenek, hiszen azok az előkészítő folyadékok, a sorrend is ez, először nail prep, majd a primer. Ezt követően egy vékony átlátszó alapréteg, erre tökéletes a Base gel vagy a Hardener gel (ezek Crystal Nails márkájúak, más márkánál nem ismerem, hogy mi a neve az átlátszó alapnak, mert ezek nekem beváltak, nem is használok ezeken kívül mást), a Hardener gelt fixálni szoktam Cleanser-rel (fixálóval), így az is szükséges. Alapot kötteted 1 percig. Utána pedig a gél lakk első rétege, amit szintén köttetsz, majd a második réteg és azt is. Ezt követően fényzselé, nekem a Crystal Nails Cool top vált be. Igazából a lényeg, hogy rugalmas fényzselét vegyél.

Gél lakkokból van a one step és a 3 step. A különbség a tartósság, a 3 step tovább tart, és az fixálós, a one step fixálásmentes. Amit írtam folyamatot, az a 3 stepre érvényes, de én a one step-pel is így járok el, hogy minél tartósabb legyen és a legtöbb körmös szintén.

Más kiegészítő rajtad múlik, értem ezalatt a csillámport, követ, stb. :)

Szakmai tanácsként tudom mondani, hogy vegyél egy Crystal nails 0 mini ecsetet. Miután rákented az első réteg gél lakkot, a 0 mini ecsetre tegyél egy kevés gél lakkot és a körömsáncnál fesd körbe, így nem lesz olyan, mintha lenövésed lenne és figyelj nagyon, hogy a bőrödre ne menjen anyag. :)

2019. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!