Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kezdő műkörmös vagyok, de...

Kezdő műkörmös vagyok, de nagyon lassú. Mit tegyek? Nektek (körmösötöknek) mennyi idő?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a tanfolyamot, karácsonyra már jelentkezett is pár lány, hogy készítsen el a körmeiket.

A tanfolyamon és saját körmeimen kívül pár napja készítettem az első építést ami nagyon sok időbe telt. Pepecselten a körömágybőrnél, mert nem akarok sérülést okozni, majd sok időbe telt formára reszelni illetve egyenletesre reszelni a felszínt.


Ma készítettem a másodikat, egy másik lánynak. Neki először lekellett szednem egy régi zselét, mert teljesen felpattogzott. Aztán építettem újat, összesen festéssel 6 órába telt ez az egész.

Sőt a végén már nagyon kellett siessek, mert mennie kellett.


Szép a végeredmény és szeretik, mert nagyon pontos, ügyelek a részletekre, szépen rajzolok(meg több idő) viszont nekem ez hihetetlenül lassunak tűnik.

Barátnőm azzal biztat, hogy az építés ennyi, de aztán ha töltésre jönnek vissza majd gyorsabb lesz.


Mit gondoltok? Kissé elkeserít és elgondolkodtat az alkalmasságomat illetően, de az is igaz, hogy kezdő vagyok.

Ti körmösötök hogy dolgozik?


2019. dec. 21. 00:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hat órát biztosan nem lennék hajlandó vendégként végig ülni. Nekem már a két óra is olyan határ eset. Inkább az elején vállalj egyszerűbb körmöket, minták meg cicoma nélkül... míg bele nem jössz.
2019. dec. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
hát én 2,5 óra alatt végzek magamnak úgy, hogy a jobb kezemet bal kézzel építem meg.
2019. dec. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

ja és #2 vagyok, nem jártam tanfolyamra, youtuberól lestem el, hogy kell. 3. alkalommal már 2,5 óra alatt meg tudtam csinálni és szép is volt.


szóval vagy van érzéked hozzá, vagy nincs.


szerintem keress másik szakmát. nem neked való.

2019. dec. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Hat órát nem fog nagyon neked rendszeresen végigülni senki.

Az én körmösöm 45 perc-1 óra alatt megcsinálja a zselés műkörmömet és 3-4 hetente járok hozzá, sose törik le, vagy megy szét, ügyesen dolgozik és szép is. Az előzőnél 2 órát ültem és már ott herótot akartam kapni mindig.

Vagy előbb gyakorolj, ne fogadj komolyan vendégeket, vagy keress más szakmát.

2019. dec. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

Vegig a csiszologepet hasznald minden muveletnel. Van labpedalos. Olyat vegyel.


A polygelt hasznald. Tizedannyi ido alatt reszelem vele a kormom. Sablonba kened railleszted es vilagitod.

2019. dec. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Van idokapcsolos ledlampa. 1 perc alatt kot meg a korom es magatol lekaocsol a lampa!


Kozben a masik kezet reszeled,amig az egyik a lampaalatt van.


Polygel—— A cristal nailsnel :



[link]



En magamnak csinalom. Mas a munkam. Nem zavar,ha sikeres mukormos valik beloled.

2019. dec. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm ugyanilyen, mint te, mikor először gyakorolt rajtam, akkor egy viszonylag szimpla körmöt (egy ujjon dísz, az is csak kő/csillám) 5+ óra alatt csinált meg. De gyakorol, és már egyre gyorsabb. :)

Azzal nem is lehet összehasonlítani, ha magadnak csinálsz körmöt, teljesen más, ott érzed, meddig nem sérül, stb.


Egyelőre inkább kedvezményesen, anyagárban vállalj vendégeket, jelezve, hogy lassú vagy, így nem lesz belőle probléma - az megy el, aki rá tudja szánni a napját, cserébe olcsón meglesz. Így tudsz gyakorolni, plusz alakul a vendègköröd is, akik hűségesek maradnak, mire belejössz. És veszteséged sem lesz, hiszen az anyagot fizetik. :)


Zàrójeles megjegyzés: én sokkal szívesebben jàrnék olyanhoz, aki hozzád hasonlóan lassú, de figyelmes, mint valakihez, aki összecsapja. Jártam szalonban olyan (szintén nemrég végzett) körmösnél, aki megcsinálta ugyan másfél óra alatt, de a reszelővel a bőrömet is vitte, majd a köröm le is tört két hèt után.

Inkább nem is járok körmöshöz, így nem làtom értelmét...

2019. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Gyakorolj sokat, tényleg rengeteg idő ez nekem is a 2 is már sok.
2019. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ezzel semmi gond. Ahogy gyakorolsz, egyre gyorsabb leszel, ahogy nő a rutin, csökke ni fog az idő is.
2019. dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, csak az anyagok árát kérem el, de remélem a lassúságom miatt nem megy el a kedvük tőlem.

Mindenképp sokat kell gyakorolnom.

2019. dec. 21. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!