Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kezdő műkörmös vagyok, de...

Kezdő műkörmös vagyok, de nagyon lassú. Mit tegyek? Nektek (körmösötöknek) mennyi idő?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a tanfolyamot, karácsonyra már jelentkezett is pár lány, hogy készítsen el a körmeiket.

A tanfolyamon és saját körmeimen kívül pár napja készítettem az első építést ami nagyon sok időbe telt. Pepecselten a körömágybőrnél, mert nem akarok sérülést okozni, majd sok időbe telt formára reszelni illetve egyenletesre reszelni a felszínt.


Ma készítettem a másodikat, egy másik lánynak. Neki először lekellett szednem egy régi zselét, mert teljesen felpattogzott. Aztán építettem újat, összesen festéssel 6 órába telt ez az egész.

Sőt a végén már nagyon kellett siessek, mert mennie kellett.


Szép a végeredmény és szeretik, mert nagyon pontos, ügyelek a részletekre, szépen rajzolok(meg több idő) viszont nekem ez hihetetlenül lassunak tűnik.

Barátnőm azzal biztat, hogy az építés ennyi, de aztán ha töltésre jönnek vissza majd gyorsabb lesz.


Mit gondoltok? Kissé elkeserít és elgondolkodtat az alkalmasságomat illetően, de az is igaz, hogy kezdő vagyok.

Ti körmösötök hogy dolgozik?


2019. dec. 21. 00:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Lehet anyagot fogok váltani, túl sok időnek tűnik a zselét minden kormon kétszer is szétoszlatni.

Szerintetek megérné csak polygellel dolgozni?

2019. dec. 21. 11:38
 12/15 anonim ***** válasza:

Semmi baj a zselével sem. Meg kell találni azt az anyagot, amivel hatékonyan tudsz dolgozni.

A poly is szuper, ha tudod használni. Érdemes elmenni tanfolyamra, ahol segítenek, megmutatják

2019. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én műkörmös vagyok, már 7 éve.

Mikor elkezdtem, akkor úgy 3-3,5 óra volt egy köröm.

Személyes véleményem, hogy igen sok kollégám elkészít egy töltést 40 perc alatt, ami kevés. Sokan arra mennek, hogy minél gyorsabb legyen, minél több embert tudjon fogadni és csak a felületi díszítésre megy, arra nem, hogy statikailag is rendben legyen a köröm. Ne tévesszen meg, ha valaki egy töltést 40 perc alatt összedob, míg neked ez is hosszabb idő lesz.

Én a 7 évem alatt megtartottam azt a szokásom, hogy igenis rászánom az időt, ha valaki eljön hozzám és ha már elkérem a pénzt. Nálam a köröm töltése 1-1,5 óra alatt van meg, hossztól, díszítéstől függően. Túl hosszú, túl csicsás körömnél 2 óra is lehet. Építésre ugyanaz vonatkozik, mint a töltésre. Sokan összedobják. Nálam az építés másfél órától (rövid köröm) akár 2,5 óráig (hosszú köröm) is eltarthat. Nem szabad elkapkodni. Kevés az a körmös, aki rövid idő alatt helyeset és tartósat épít/tölt. 6 óra sok, de ezért kell sokat gyakorolni! Lehet kapni gyakorló ujjat, kezet, amire építhetsz és ott a reszelést gyakorolhatod (gondolom az vesz el sok időt). Ott tudod gyakorolni a formára reszelést, párhuzamokat. Töltéskor mindenképp ajánlott csiszológép, lényegesen gyorsabb az előző eltávolítása/szín leszedése és vékonyítása.


Az, hogy kinek mi a könnyebb, egyénenként változó. Pl. porciról nem is esett szó. A polygel lényegében, ahogy a nevében is benne van, "gel", mégis felvitelnél a porcelán alapjait (lapogatás) kell tudni, nem tudod úgy felvinni, mint a zselét. Én pl olyan körmös vagyok, aki mindhárom anyaggal szeret dolgozni. De ez sok gyakorlásomba telt és persze a rutin. :)

2019. dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem lehet itt reklámozni, a normális odafigyelő és esetleg jó áron dolgozó körmösök mint a kérdező meg a 13-as itt teljes vendégkört építhetnének. :D
2019. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14, köszi, ez kedves, én elmondhatom, hogy a 7 évem alatt hál' Isten kialakult a teljes vendégköröm és már nem is tudok újakat fogadni. :)
2019. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!