Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A különböző üzletek miért nem...

A különböző üzletek miért nem gyártanak olyan nagy méretű hátizsákot felnőtt nőknek, ami elegánsabb vagy extrább és nem ilyen sportos/tinis?

Figyelt kérdés

Még év elején kerestem “iskolatáskának” való nagyobb méretű hátizsákot egyetemre. Olyat, amiben biztosan elfér az összes könyv, jegyzet, legalább 3 kulacsnyi víz az utazáshoz (mert kegyetlenül sokat iszom), illetve bármi, amit még ezen felül magammal akarok vinni, - továbbá illik a stílusomhoz, elegáns kialakítása van.

Azonban meglepve tapasztaltam, hogy a fast fashion és designer márkáknál (Guess, Calvin Klein, Furla, Moschino...stb) minden női hátizsák annyira kicsi, hogy egy A4-es füzet se fér bele.

Az ilyen tipikus Vans, Budmil üzletekben nevetségesen tinis, gyerekes, vagy csiricsáré virágmintás minden. Egyértelmű, hogy 15-17 éves a célközönség. A sportüzletek kínálata számomra túl egyszerű, löttyedt, snassz tinis, vagy kivénhedt alsó középosztályos stílusú, akinek minden mindegy, csak minél “occsóbb” legyen, illetve ezekről a “cserkésztábor” stílusú málhákról is azt gondolom, hogy nem az elegánsabb, fiatal nők világa.

Végül a Zara férfiosztályán találtam egy jó tartású, elegáns, szép formatervezésű, megfelelően nagy hátizsákot. Fekete, szegecses, “metálos” stílusú, teljes mértékben passzol hozzám, senki nem mondaná meg, hogy valójában nem női.

Igen, de akkor ezek szerint azok a lányok teljesen meg vannak lőve, akik a sportos és az extravagánsabb, alternatív formatervezést is elutasítják. Miért feltételezik, hogy egy 18 év feletti, elegáns formatervezést kedvelő nőnek nincs szüksége nagy méretű hátizsákra? Olyan bonyolult lenne a most terítéken lévő, egyébként is nagy népszerűségnek örvendő női hátizsákokból egy kicsivel nagyobb verziókat is gyártani? Ez nyílt célzás arra, hogy minden buta plázalibáknak készül, aki pedig értelmes szeretne lenni, ingázik a város különböző pontjai között a tanulmányai miatt, az ne akarjon csinos lenni, kényszerüljön rá a topis megjelenésre? Vagy azt feltételezik, hogy “úgy is mindenki válltáskákat hord”? - ami pedig hosszútávon baromi egészségtelen, ha az ember alaposan megtömi, lehúzza a vállát, és órákon keresztül gyalogol vele.

Mi a véleményetek erről a jelenségről? Ez más fejében is megfordult már? Ti hol vásároltok nőies, nagy méretű táskákat, ami nem tinis és nem is sportos?



2020. febr. 3. 11:32
 1/3 A kérdező kommentje:
( Bocsánat: Természetesen a “cserkésztáboros” nők is kedvelhetik az elegáns stílust, - illetve ha nem, akkor is lehetnek szépek, igényesek. Ezt azokra is értem, akik inkább sportosan szeretnék öltözködni. Ez nem ellenük szól, - csupán a személyes preferenciámtól távol esnek ezek a dolgok, nekem rosszul áll, nem passzol hozzám. 😄 Ezért ne vegye magára ezt senki, most vettem észre, hogy félreérthetően fogalmaztam. 🙂 )
2020. febr. 3. 11:45
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nem gyártanak, mert nincs rá nagy igény, maximum a sportosakra. ráadásul egy elegáns hátizsák (pl. műbőr) nem lesz annyira strapabíró, ha tele van pakolva több kiló cuccal, hiába nagy méret, az anyaga ugyanolyan, mint egy kisebb hátizsáknak. erősebb, minőségi anyagból valók pedig nagy méretben, praktikus kialakításban nagyon drágák lennének, és aki megfizetné, az pont nem ilyet keres - szerintem.

indamode-on érdemes körülnézni.

2020. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a Deuter-nél vettem meg életem hátizsákját, városba is és túrázni is tökéletes, belefér a laptopom is, illetve pont kis ingyenes kézipoggyász méret, ami nekem fontos, mert hosszú hétvégés utazáskor pont elférek benne és így priority sem kell. Az enyém sima fekete és letisztult, de láttam elegánsabbakat is. Érdemes a Swiss gear oldalán is körbenézned, elég jó a kínálat.
2020. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!