Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet szoktatni a kutyát...

Lehet szoktatni a kutyát ahhoz, hogy felnőttként igenis legyen sportos/játékos?

Figyelt kérdés

Eddig volt utcáról befogadott már felnőtt kutyám, egyik se volt olyan játékos/sportos, az egyikkel lehetett lasbdázni kb. addig amíg mindig adtam neki jutalmat ha visszahozta a labdát, mikor 1x kihagytam, elrohant a labdáért, és ott hagyta... :D

A másikkal meg lehetett szórakozni, kergetőzni, mintha támadna engem, rohangált, meg próbélt úgy megcsípkedni, de ez is elfáradt 2 perc után, és utána már csak nézett rám, ha játszani akartam volna vele...

Na szóvla ha a kölyökkel sokat játszok/labdázok, sétálok, rohangálok, akkor felnőttnek is olyan leszu? Vagy ez CSAK személyiség függő?

Mert embereknél is vna aki szeret sportolni, van aki soha.



2012. aug. 9. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségfüggő is, de ha csak hetente kétszer próbálod őket mozgatni, akkor ne csodálkozz, ha nem megy nekik. Rendszeres sétától, mozgástól, játéktól, agymunkától kitartóbbak lesznek a kutyák a játékban is.
2012. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

igen ha már kölyök korban sokat játszol vele akkor játékos marad felnőtt korára is!!


nekem is felnőtt volt az első kutyám amikor kaptam egyátalán nem játszott,pedig én egy nagyon játékos kutyát szerettem volna..aztán tavaly vettünk egy havanese kölyköt 9 hetesen hoztuk el és nagyon sokat játszottunk vele, már 1 éves és a labdáért majd meg hal,de plüss és a bot után is rohangál,de látszik rajta hogy a labda a kedvence! :)

2012. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez azért fajtafüggő is. Egy felnőtt bullmasztiff pl sosem lesz olyan játékos és sportos mint pl egy border collie.
2012. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Függ a fajtától, de az egyedtől is. Viszont nem korfüggő, az hogy 2perc után kifullad az azt jelenti, hogy nem túl jó a kondícióban van, nem azt hogy nem szeret játszani. Folyamatosan kell őket mozgatni naponta, de legalább kétnaponta, amíg kicsi addig amíg szívesen csinálja, sosem erőltetni. Felnőtt kutyánál meg a jelenlegi kondijától függően akár kezdésként csak napi 5-10perc aktív mozgatástól lehet haladni a több felé. Ha kölyökként nincs ellustítva egy kutya, akkor felnőttként is várhatóan aktívabb lesz. Mozogni minden kutya szeret, hogy mennyire apportos vagy zsákmányos és mit lehet vagy szeret csinálni az viszont már egyedfüggő. Vannak labdabolodok, vannak akik csak futni imádnak...
2012. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!