Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmösök illetve akik...

Műkörmösök illetve akik körmöznek crystal nails vélemény?

Figyelt kérdés

A szakmába dolgozom végzett körmösként. 90%ban crystal termékekkel dolgoztam de az utóbbi időben kicsit elszakadt a cérna.. Egyik pillanatról a másikra szó nélkül emelték az árakat pont azoknál az anyagoknál amik alapok.. 4000 Ft a compact base ugyanmár. És nem nem arról van szó hogy sajnálom a pénzt a minőségre! Esnek szét az üvegek koszos szöszösek a zselék... A géllakkok ecsetei össze vissza állnak. Erre az a válasz hogy forró vízbe bele kell állítani a géllakkot és jó lesz. Kérdem én. A vendég előtt? Bocsi most forralok egy kis vizet mert sz*r az anyag... Nem azért adok ki ennyi pénzt anyagokra hogy utána otthon sufni módszerekkel tudjam őket használható állapotba hozni. Plusz a crystalos lányok közül is kb sokan mint a szektások de komolyan. Ha mersz szólni hogy a pénzedért nem ezt vártad vagy ne adj isten mondjuk szóvá teszed hogy nem csak ez a cég létezik akkor a földig aláznak. Tudom hogy vannak más cégek és én is most tesztelgetek(eddig meg vagyok elégedve) de ettől függetlenül vannak olyan termékek amiket imádtam tőlük viszont 2x meggondolom, hogy akarok-e ilyen cégtől vásárolni nem csak a minőség de a hozzáállás miatt is.. Nektek van hasonló tapasztalatotok? Vettetek észre mostanság valamilyen változást a minőségben stb?

Nem rossz szándékú a kérdésem tényleg érdekelne a véleményetek tapasztalatotok! :)



2020. ápr. 15. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden cégnél vannak jobb, és rosszabb termékek/megoldások.

A cn puhább anyagú ecsete könnyen kócolódik.

A perfect géllakk üvegeiről lejön a bevonat, és koszos lesz a szín,az ecsete meg katasztrófa.

A pearl fényzselé kupakja elreped...

A mystic néhány géllakkján összefut a fényzselé (kivéve a magic shine, az mindenen összefut), ráadásul a 15 milis üvegbe csak 12 mili anyag van (ennyi is van feltüntetve, ezzel nincs is baj) , így hamar kevésnek tűnik, mert elveszik az üvegben.

A truscada nagyon dizájnos a rosegold kocka üvegekkel, de ha az anyag fele elfogyott, alig lehet kiimádkozni a színt/fényzselét az üvegből a zselés tégely meg sokszor szétjön... 14 ezerért...

A bb hypnotic géllakkokkal ugyanez a baj.

A silcare egyes színeiben kicsapódik a fehér pigment, az indigo meg annyira pigmentált, hogy a sötét színeket nagyon-nagyon vékonyan kell kenni, különben nem köt át.

A 2m-nél sokszor hónapokig készlethiányos egy-egy termék...

A hipiszupi prémium Jewerlyen géllakk a fiókban belekötött az üvegbe 4500-ért...

Azt hiszem, mással nem volt gondom az elmúlt 10 év alatt🤷‍♀️

Viszont nem is ragadok le egy márkánál.

2020. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Hú, de jó téma! Pont ezen gondolkodom en is, hogy mire váltsak. Mysticen gondolkodom, de az is jogos, hogy hasznalhatjuk mindegyikből azt, ami jó. Kérdés, hogy mi mivel kompatibilis? Kísérletezgetni nem szeretnék ilyen árak mellett...
2020. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen én is értem, hogy ez egy elég összetett probléma. Egyrészt kb lehetetlen márkahűnek lenni (nem is kell, főleg mikor látod hogy ugyanazt a matricát nyomdát stb rendeled meg Kínából 300 forintért CN BB egyéb logó nélkül) másrészt viszont tényleg leterhelő tud lenni amikor 10-12 óra munka után 15 helyről kell összeszedni ami éppen kéne mert itt nem jó a fényzselé, ott gagyi az ecset amott foltos a géllakk.. És amit írtál kb mindennel egyetértek. Volt pár perfect színem igazából még mindig kb teli vannak de 1-2 használat után olyan ótvar az üveg hogy nincs pofám elővenni a vendég előtt mert tiszta retek és úgy néz ki mintha már megjárt volna 2 világháborút :D

Az egyedüli ami engem zavar, hogy rendben vannak hibás szériák és nem jó anyagok. Csak egy példa :nálunk 1 crystal üzlet van, nagyon szerettem mert a lányok mindig megnézték hogy jó-e a géllakkok ecsete, az a szín van-e a tégelyben stb illetve cseréltek is ha valamivel gáz volt. Utoljára szembesültem vele illetve azóta ki is van írva,hogy semmit nem bontanak ki előtted hogy megnézd vagy mutatnak meg és cserélni sem cserélnek mert ezt az utasítást kapták.. 🤔 Egyébként oké tényleg ha valami baj van jelzed az ügyfélszolgálatnak cserélik stb de attól nekem még ég az arcom, amikor küldi a vendég a képet hogy figyi mi a franc történt besárgult, bemattult más a színe le tudja pattintani és társai. Szerintem mindenkinek jobb lenne, ha a minőség lenne az első akkor nem kéne panaszt tenni cserélgetni össze vissza.. Én sem vagyok hülye, tudom hogy bizonyos anyagok egyszerűen nem jók és pont azokat nem is veszem többet. Csak amikor valami beválik aztán az egyik tégely oké a másik nem akkor tényleg fárasztó ezzel szerencsétlenkedni. Sokszor már úgy vagyok vele hogy mindegy már nem érdekel majd ott eszi meg a fene a fiókomban kidobtam x ezer forintot csak ne kelljen már megint ezzel a huzavonával jönni.. (lehet ez a cél 😂).

Illetve tényleg az szerintem szánalmas hogy veszel egy anyagot,ami szöszös gagyi az ecset valami nem stimmel és utána egy cégnek és annak képviselőinek az a válasza hogy te otthon DIY módba öntögesd át, rakd forró vízbe adj hozzá clear anyagot, sűrítsd be és társai 🤦‍♀️


Az is nagyon jó amit a második válaszoló írt. Sajnos ez nem egy olcsó szakma és 'élesben' próbálgatni hogy 2 anyag kompatibilis-e abszolút nem szerencsés.. Viszont nekem ezzel az a tapasztalom, hogy muszáj erre áldozni. És lehet hogy 1 termék amit próbálgatsz nem működik és 'kidobott pénz' de a második olcsóbb is és tökéletesen helyettesíti a drágább társát. Illetve én tényleg igyekszem a legtrágyább terméknek is ha már a nyakamon maradt valami funkciót találni. Ha mást nem akkor tipeket gyártani sokszor olyan géllakkokkal szoktam (mint pl a perfectes vagy a profinails 1step pár színe) amit vendégre nem kennék, de arra jó, hogy bizonyos mintáknak háttere legyen. Csak utána a vendég ki ne találja, hogy az a szín kell neki 😂

2020. ápr. 20. 00:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden anyag kompatibilis a másikkal. Ez csak a cégek marketing dumája, hogy nem azok, mert így egy helyről szerzel be mindent, és egy zsebbe folyik be a pénzed.

Sokkal több márka létezik, mint ahány gyár van a világon. Így lehet az, hogy sok cégnek ugyanolyan termékei vannak. Nálam a korábban felsorolt összes márka megtalálható. Sosem veszett össze egyik sem a vendég körmén.

2020. ápr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!