Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, ti inkább spray-t...

Lányok, ti inkább spray-t vagy parfümöt használtok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

22L vagyok.


Én általában rózsa illatú spray-t használok, ez ilyen dezodoros. Ráfújom a ruháimra reggelente, így egész nap érzem az illatát.


Már sok parfümöt kipróbáltam max. 7 ezer forint ár kategóriáig. De sajnos egyiknek se volt valami tartós az illata, rögtön elillant és ez nekem olyan zavaró. Mert ha megkérdeztem barátom érez -e bármit is mondta, hogy hát nem. :/ max. A hajam illatát:D a sampontól meg az öblítőt a ruhámon.


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én úgy szeretek "illatozni".


Nektek mi vált be?^^

Van aki ugyanúgy spray-t használ parfümként?:)



2020. máj. 24. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Terhességem óta nem tudom magamon elviselni a nehéz, hosszan tartó illatokat, de előtte is úgy szerettem, ha csak az érzi rajtam, aki közelebb hajol hozzám (2-3 fújás)

Drágább, minőségi parfümöt csak események alkalmával használok (színház, étterem)

Napközben játszótérre jó a deo is, ha meg lazább programunk van (városnézés, utazás, barátokkal tali), akkor eu de toilette-t.

Nyárára gondolkodtam egy testpermeten is, hátha nincs olyan émelyítő illata, mint egy parfümnek.

2020. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak illatmetes tusfürdőt hasznalok, a samponom teafaolajos, annak van azért van illata. A dezodorom semleges (sötétkék dove). Parfümből 3 fújást szoktam használni de télen sokszor kihagyom mert a sál és a dzseki/kabát amúgyis parfümillatú.

Én nagyon mem szeretem amikor keverednek az illatok, egyenként hiaba jó illatú egy-egy termék, így undorító lesz a végeredmény.

Parfümnél arra figyelj, hogy EDP legyen és ne EDT.

2020. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú ez a spray amit használsz?
2020. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Mindkettőt használok, a spray megy a hónom alá, hogy ne legyek büdös, a parfümöt meg kifújom és belesétálok. És a problémát úgy oldom meg, hogy naponta többször újra fújom magam. Pár mozdulat az egész.
2020. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Kb. 20.000 Ft / 30 ml ár körül kezdődnek az igazán erős, tartós parfümök.

Persze, azért ezt a kijelentést alaposan el kell osztani, hiszen 4000-5000 Ft körül, akár alatt (!) van pár különösen jól sikerült illat, ami meglepően tartós és igényesen megkomponált, de mindenki tudja, hogy nem ez az általános.

A lényeg, hogy ha tartós illatot szeretnél, mindenképp EDP legyen, ugyanis az EDT-k tényleg gyengébbek, kevesebb illóolajat tartalmaznak, sokkal jobban fel vannak hígítva. Hiába finom az illatuk, rekord idő alatt elillannak.


Pont azért, mert a bőrünknek egyedi, személyes kémiája van, nem minden illat passzol hozzánk egyformán, - nem mellesleg az “illatozás” kifejezetten drága mulatság, érdemes próbálgatni, kísérletezni, mielőtt megvásároljuk azokat, amik a bombabiztos társaink lehetnek a későbbiekben.

Ha drogériában/parfümériában jársz, kérj mintát a szimpatikus illatokból, ha van nekik. Otthon kényelmesebben próbálgathatsz, mint egy üzletben a hétszázezer kavargó aroma között, ahol maximum 2 fér fel a karodra.

Az is fontos, hogy NE egy papírcsíkra kifújt teszter alapján dönts, - ezen ugyanis csak a fejillatok, azaz a legkevésbé meghatározó, leghamarabb elillanó jegyek jelentkeznek. Fontos, hogy a karodon is leteszteld, mert így kapsz hiteles képet az illatról.

2020. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az avonos parfümök illetve a zara parfümjei váltak be a legjobban( bár volt egyszer egy Shawm Mendeses parfümöm is, ami nagyon durván sokáig tartott, de én sajnálok annyit kiadni egy parfümért így maradok az olcsóbb de hasonló tartósságú termékeknél). Én is imádok illatozni és azok elég tartós parfümök, mert van hogy még a szennyesben is érzem a pólóm jó illatát. Igaz én adok az érzésnek és azért 4-5 fújást biztos fújok magamra, de tartós. És ezek a parfümök max 5 ezerből beszerezhezők. A barátom mindig mondja milyen jó illatom van tőlük és a barátnőim körében is a zarás parfümök hódítanak so bátran ajánlom.🥰 És egyébként egy life hack fúj a hajadra is kicsit a parfümből mert jobban megtartja az illatot.🤗
2020. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!