Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A vékonyság NEM egyenlő az...

A vékonyság NEM egyenlő az egészséggel. Mit tudtok ehhez hozzafuzni?

Figyelt kérdés

Sajnálom hogy ez nem azelőtt jött velem véletlenül szembe a médiában, amikor a fejemben elképzeltem az “álomalakomat”.😔

Mi a véleményetek?

Esetleg a témában személyes tapasztalat/történet?


16/l



2020. aug. 8. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Azt, hogy a vékonyság ÁLTALÁBAN egyenlő az egészséggel. A dagadtság meg szinte soha.
2020. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Igaz, + 10 kilóval is lehet valaki egészséges, inkább az életmód számít.
2020. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden vékony ugyanolyan. A vékony se biztos, hogy jó alakú. És a vékonyság nem fittség és egészség automatikusan. Pl. Nagyon sok vékony piás van.

Szóval nem a külső miatt kell a normál súlyra törekedni, hanem az egészség miatt.

2020. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

"Igaz, + 10 kilóval is lehet valaki egészséges, inkább az életmód számít."

- ja vagy, plusz 80-nal is. Akinek helyes az életmódja azon nincs +10kg

2020. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
81%
Szerintem igaz. Pl ott vannak az anorexiások. Ők is vékonyak, de egyáltalán nem egészségesek.
2020. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

2-3 év múlva rájössz, hogy erről nem érdemes vitát nyitni.


Hidd el, egy átlagos, veled törődő férfinak az lesz az első, hogy te egészséges légy, és az valóban nem vékonyság. Ugyanakkor a kövérség se egészséges. Meg kell találni az egyensúlyt, amikor nem fog számítani, ha +5 kiló felcsúszik, vagy épp lemegy ha olyan időszak van.


Ugyanakkor az egészséges életmódról is lehetne vitatkozni. Vannak nők, akik bomba alakkal rendelkeznek, és mégsem egészségesek. Sőt, tömik magukba a csokit, chipset, mert egyszerűen a genetikájuk ilyen. Az élet igazságtalan, a lényeg azon áll, hogy szeresd magad, ne kelljen másokhoz viszonyítsd az alakod, fogadd el az adottságaidat, és találd meg az életed értelmét.

2020. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
74%

Gratulálok annak aki dislike -olta az 5-ös választ.

Ezek szerint van aki szerint az anorexiások egészségesek... xD

2020. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: én ezen nem nevetnék. Egyébként hogyha az adott személy egy étkezési zavar kezdetén tart, vagy pedig éppen a gyógyulási folyamat végén, testileg AKAR lehet egészséges is, viszont ennek ellenére jelen lehet a mentális zavara.

Miért kaphatott dislike-ot az 5-ös? Mivel nem én adtam a pontos okát nem tudhatom, ami számomra logikus magyarázat: “Pl ott vannak az anorexiások. Ők is vékonyak.” Na ez egy hatalmas tévhit. Sajnálom amiért ilyen illetve ehhez hasonló tudásbeli hiányolják lehet talalkozni még a mai napig. Mint írtam, a szóban forgó betegség egy pszichés zavar, lelki eredetű uralomátvétel a test felett. Vagyis a test reprezántálja az egyén belső szenvedését, de ez nem minden esetben szemmel lathato !!

2020. aug. 8. 20:30
 9/17 A kérdező kommentje:

Utólag szeretném pontosítani a kérdésemet, elnézést a nem egyértelmű fogalmazásért..

A vekonysag alatt én már az egészségtelen, vagyis a BMI szerinti túl alacsony tartományban levő testsúlyt a gondoltam, ami a soványság.

Sok esetben nem mérvadó de valahol mégis, mivel a karcsusag/vekonysag egyébként igencsak relatív megítélésű..

2020. aug. 8. 20:41
 10/17 Metionin ***** válasza:
98%

Annyiban igaz, hogy vannak betegségek, amiknél nem kockázati tényező a túlsúly, simán kialakul vékonyaknál is. Testi és lelki betegségek is. Viszont jóval több betegség van, aminél igenis kockázati tényező a túlsúly, akár tetszik, akár nem.

Csak a BMI-re támaszkodni meg továbbra is baromság, ha azt nézzük, a skála szerint halott vagyok, pedig sohasem voltam ilyen egészséges mint most (korábban, ennél kisebb súllyal sem betegeskedtem mondjuk, akkor inkább lelki gondok voltak a súlytól függetlenül).

2020. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!