Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Septum piercing szúrásakor...

Septum piercing szúrásakor függ valamitől, hogy mekkora ékszert raknak be?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen szúrta a piercer, szóval nincs rá panaszom, de a piercing nagyobb és vastagabb, mint ami az arcomhoz illik és tetszik. Persze ki lehet majd cserélni, csak kíváncsi vagyok, hogy oka volt és itt is picit vastagabbat tesznek be elsőre? (Úgy tudom, az industrialnál így csinálják, de nekem nincs, szóval javítsatok ki, ha nem.) Mikor utánaolvastam, a legtöbben azt írták, hogy választhattak, milyet szeretnének, nekem viszont nem ajánlotta fel.

2020. szept. 20. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapesetben 16G szárvastagot szoktak, de piercer válogatja. Lehet 18, vagy 20G-s ékszerrel is szúrni, sőt akár 22-essel is, bár az már nagyon vékony lenne, lehet vágná kicsit. De ugyanígy lehet szúrni nagyobbal is, tehát 14-el. Ami ennél nagyobb, az már inkább tágítás, tehát a 12-es vagy 10-es. 10-es meg amúgy is nagyon vastag ékszerszárátmérőt okoz, pláne nem kezdőékszernek.

Mivel nem látszik a tied, így nem tudni, hogy az milyen, vagy nem mondta el neked? Indu esetében 14G-s az alap. Ugyan vannak 16-os ékszerek is, de ritkák, a javarésze 14-es. A köldök érdekes, mert vagy 16, vagy 14, de régebben a legtöbb ékszer 14-es volt (vastagabb), manapság meg nagyon sok a 16-os (vékonyabb), de láttam már 18G-s köldökékszert is.

Általában a választék annyiból adott, hogy patkó, karika, golyózáras karika, vagy patkó esetén mennyire legyen nyitva az íve, vagy esetleg más golyóval. Szár anyagban orvosi fém az alap, de jobb a titán.

De ettől függetlenül, ha tetszik és szereted, akkor viseld, majd a gyógyulási idő letelte után lehet cserélgetni :) amúgy is nagyon sokféle septumékszer van.

2020. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!