Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért hiszi sok ember azt,...

Miért hiszi sok ember azt, hogy van fekete szem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Nincs? :O
2010. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már, hogy lenne?
2010. aug. 11. 14:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert van annyira sötétbarna szem amiben már nem is látszik a pupilla. És ez azért eléggé megtévesztő.
2010. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
azért hiszik azt, mert sok embernek annyira, de annyira sötét szeme van, hogy azt már nem igazán lehet nevezni sötétbarnának. nem tudom, de én úgy gondolom, van fekete szem!
2010. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ohh. Hát én azt hittem, hogy van. Na már érdemes volt feljönnöm ide. :D
2010. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tény, hogy igazából az nem fekete, de van annyira sötét szem, ami annak tűnik, pláne, ha sötét, sűrű a szempilla körülötte. A nevelőapám szeme is ilyen, csak egész közelről látni, hogy inkább nagyon sötét kávészínű, de ez jó példa, mert a feketekávé is valójában barna, mégis így nevezzük :).
2010. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
természetes fekete haj sem létezik, mégis mondjuk valakire, hogy fekete haja van, ugyanez igaz a szemre is... ez csak egy kifejezés, nem kell szó szerint értelmezni. ahogy az ember bőre sem fehér, fekete vagy sárga, mégis azt mondjuk rá, mert arra emlékeztet.
2010. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon-nagyon sötétbarna de csak közelről, mert amúgy olyan mintha fekete lenne. :D De közelről azért látszik, hogy sötétbarna.
2010. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
mert feketének látszik többnyire. persze fényben lehet látni hogy az is csak sötétbarna. ugyanígy nincs fekete haj sem, sőt a fekete macskák is sötétbarnák mind:D
2010. aug. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is "fekete" szemem van,annyira sötét,hogy távolról nem vehető ki a pupilla.Közelről persze látszik,hogy nem teljesen fekete,de mindenki azt mondja,hogy fekete szemű vagyok.Igaza van egyik előbbi válaszolónak abban,habár tudjuk,hogy a színe barna mégis feketét mondunk.
2010. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!