Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Eredeti lehet az óra? Többi lent.

Eredeti lehet az óra? Többi lent.

Figyelt kérdés
Rendeltem emagon egy Seiko férfi karórát. Itthon láttam hogy a dobozára az van ráírva "made in china". Nagyon megijedtem, higy rosszat választottam, mert úgy tudtam ez japán óra. Ajándékba vettem a férjemnek, automata karóra, de sajnos egyáltalán nem értek az órákhoz. Eredeti lehet? Emagban leheg bízni higy nem ócska? Akciósan 42000 ft volt.

2021. febr. 3. 17:11
1 2
 1/16 anonim válasza:

Ha jól tudom az emag, román. Szoval bármi előfordulhat.

Amugy, biztos klasz, de ha autómata én inkább zeppelint vettem volna.

2021. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Azt nem tudom eredeti-e, de az biztos, h átvertek. Az elöbb rákerestem emagon a saját órámra. Kb 5 éve vettem 110e ft-ért.

Azt írta, h 204 ezerről van leárazva 114-re.

Ugyhogy elég nagy kamu ez az oldal!

2021. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha leírod, pontosan milyen típus, az sokat segíthet. Ha pár fényképet is küldesz, akkor az főleg.

Látsz egy 6 számjegyű azonosítót valahol az órán?


Amúgy a Seiko sok alkatrészt gyártat kínában, de azok is malajziában vannak összeszerelve. Esetleg a szíj maga lehet teljes egészében kínai. De mindenképp több infó kellene.

2021. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez volt, most élőben nem tudom fotózni:

[link]

2021. febr. 3. 18:24
 5/16 Mojjo ***** válasza:

Oké, ha esetleg majd tudsz lőni fotót, főleg a hátlapról, az lesz a legjobb.

Mindenesetre ennek made in japan vagy made in malaysia-nak kellene lennie _szerintem_. Bár az is fura lenne, hogy egy hamisítványra miért ne ezt írnák.

2021. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy belépőkategóriás óra kvázi a legalja az óragyártásnak. Mégis mit vártál Made in Japan feliratot? Jah van olyan, a másfél milliós Grand Seikomom. Nem kell megijedni mindenki a távol-keleten gyártja az olcsó cuccát. De ha nem vagy elégedett elállsz a vásárlástól.
2021. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mojjo ***** válasza:
100%

@6: "Mégis mit vártál Made in Japan feliratot?"

Igen, ezt várhatta volna. A legtöbb Seiko 5-ön ugyanis ez van.

2021. febr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os hozzászóló, igen, azt vártam, mivel egy olyan márkáról mint a Seiko nem gondoltam, hogy bármilyen árkategóriában is hajlandó rosszabbat kiadni a kezéből. Persze azt gondolom hogy a másfélmilliós Seiko jóval magasabb minőségi kategória. Csak épp nem mindenki tud rá annyit kiadni, főleg ha ajándékba veszi vkinek látatlanba... és sokan vannak akik egy ilyen órának is tudnak örülni a te lenéző "olcsó" "óragyártás legalja" kifejezéseid ellenére is.
2021. febr. 4. 08:13
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként közben egy fórumon azt olvastam, hogy a kódjának az utolsó számjegye jelzi, hol készült: ha "k" ( és ennél az), akkor Kínában, ha "j" akkor Japán... Egy angol oldalon pedig azt írták, hogy az óraszerkezet az Japánban készült ezen. De ott Malaysia-t is írták, ahogy Mojjo te írtad.
2021. febr. 4. 08:23
 10/16 anonim ***** válasza:

7

Akkor te valamit nagyon félrenéztél. Van Seiko 5 aminek a szerkezete Made in Japan de az nem 50 ezer hanem 100+.

2021. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!