Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Megéri otthon magamnak csináln...

Megéri otthon magamnak csinálni a géllakkot?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam és nagyjából 1 év alatt visszajönne a felszerelések, alapanyagok ára ahhoz képest, hogy most 3-4 hetente járok körmöshöz. Neten nagyon som videó van fent már amiből látszólag könnyen el lehet sajátítani a géllakkozást. Nyilván nem menne mindenkinek vagy nem mindenki akar vele bajlódni, de én szívesen megcsinálnám, van kézügyességem, csak az a kérdésem, hogy megéri, illetve meg lehet csinálni csupán oktató videók alapján?! Azért ez mégiscsak egy szakma, amit tanfolyamok előznek meg. De egy géllakk úgy gondolom nem egy atomfizika. És ha megtanulnám ezeket, akkor csinálhatnám esetleg másoknak is pénzért cserébe? Tehát van bárki aki így járna körmözni, hogy a körmösnek nincs igazolt végzettsége? Nyilvám törvényes útra gondolok itt, gondolom kéne tudnom számlát adni stb de ezt végzettség nélkül is lehet?

2021. febr. 5. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy adnál számlát még nem lesz legális. Úgy tudsz csak vállalkozást indítani ha van hozzá képzettséged. Szerintem senki sem menne el egy olyan műkörmöshöz akinek semmi OKJ-s képzése sincs. Maximum ismerősöknek, barátoknak tudnád megcsinálni.
2021. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Számlát csak végzettség után tudsz adni, anélkül nem tudod törvényes úton csinálni, csak sufnisan.

Könnyen össze tudsz szerezni egy körömgombát, vagy éppen legyengíteni véglegesen a körmödet ha valamit elrontasz. Illetve nem elég egy ügyes jobb kéz, ugyes bal kéz is kell ahhoz, hogy magadnak meg tudd csinálni szépen, bár ez ugye gyakorlás kérdése.

Pénzt elkérni végzettség nélkül nem lehet, én személy szerint nem is mennék olyan helyre. Illetve ha már fizetek, nem csak egy sima gélt szeretnék, hanem díszítést is rá, amit sok körmös külön tanfolyamon tanul meg hozzá, mert nem egyszerű.

2021. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, aki egyetem mellett csinál tudtommal barátoknak, ismerősöknek körmöket állandó jelleggel. Nem tudom kér-e érte pénzt, de bolond lenne nem kérni, mivel elég sokat megcsinál, na meg ott vannak az alapanyagok ami neki pénz. Természetesen én is csak ismerősöknek szeretném, nem nagyüzemben. És szerintem az ismerősöm is szebb körmöket csinál és tartósabbat, mint jó néhány végzett műkörmös, tehát ilyen alapon engem nem feltétlenül a papír érdekelne vendégként. Hiába a papír ha ügyetlen és sz.r alapanyagokkal dolgozik valaki. Elsősorban persze magamnak szeretném csinálni.
2021. febr. 5. 18:03
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tanulta, mégis honnan tudná, hogy melyik alapanyag mire jó, mire van, kis anatómia, mit szabad mit nem? Honnan tanulja meg, amitől egy körmös körmös lesz, nem pedig egy sufnis """körmös"""?

Nagyvonalakban megtanulhatod videókról, de továbbra is állítom, hogy a normális munkához kell a végzettség.

2021. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. Szerintem soj végzett körmös is képes szétreszelni és algás, gombás körmöket okozni a vendégnek, akkor miért tanulta?! Mit csinált a képzések alatt vajon?


Értem, hogy ez egy szakma, de láttam jó pár videót sima géllakkról, és nem akkora dolog. Ezzel nem lenézem a körmösöket, biztos jó a képzés, de nyilván nem fogok elvegezni azért egy tanfolyamot, hogy magamnak géllakkozhassak. És onnan lehet megtanulni, mi mire jó, hogy utánanéz az ember.

2021. febr. 5. 18:15
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Hát azok nem normális képzést csináltak. Az a baj, hogy a körmös szakma kezd átváltani egy "egyszerű, otthon csinálható, nincs jobb ötleted" szakmává. Nálunk a munkanélküliekkel csináltatták, pár alkalmat voltak, na ők aláírom, hogy borzalmas munkát végeznek, de hidd el, hogy vendégeik sincsenek.

Maga a gél lakk megcsinálása nem nagy dolog, de épp olyan egyszerű elrontani, hidd el. Illetve rengeteg jó cucc professzionális, azaz nem veheted meg végzettség nélkül. Az interneten meg oké, hogy sok dolog van, de rengeteg az elavult, téves, és nem teljes infó is.

2021. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak minden gond nélkül, tényleg nem agysebészet. Másnak ne, mert nem legális és elég ciki ilyen miatt, bajszot akasztani a nav-val. És ehhez elég egy elégedetlen vendég vagy rosszakaró...
2021. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek magadnak, vagy max baratoknak gyakorláskent. Ha tetszik elvegezheted a kepzest utana..


Szerintem azert nem is olyan egyszeru, mint elsore tunik...

2021. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként anyagilag is csak akkor éri meg, ha nem veszek sok új színt meg díszítő elemet. Én egy éve csinálom magamnak, havonta körülbelül 10 ezret költök új dolgokra, mert mindent ki akarok próbálni. Szóval ugyanott vagyok mintha körmöshöz járnék, vagy még drágább is lett. De jó hobbi, szeretem megcsinálni.
2021. febr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Banna97 ***** válasza:
20%

Szerintem sokkal olcsóbban jössz ki mintha körmöshöz járnál, persze ez függ attól is, hogy hol szerzed be az alapanyagot.

Nekem volt egy körmösöm, aki Ali expresszrol rendelte a cuccokat, és teljesen jó volt minőségbe, persze azt is ki kell fogni.

Videókból simán megtanulható én is azokból tanultam meg és mára tok jól megy.

Baratoknak ismerősöknek nyugodtan megcsinalhatod, de ne nagyon hirdessék ország világnak:)

2021. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!