Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a vásárlásmaniámat?

Hogy kezeljem a vásárlásmaniámat?

Figyelt kérdés
Amiota Covid van, nyilvan kevesebb dolgom van, a hobbimat se tudom annyit csinalni, mint regen. Igy az agyam attol lesz boldog, ha vasarolhatok, foleg ruhát. Sajat penzbol állom ezeket. Nem mondom hogy hasztalan dolgok, tenyleg hordom/használom oket, csak inkabb az, hogy meglennék nélkülük is. Tenyleg nem kell drága dolgokra gondolni, de ha meglátok egy learazott felsot, egy szep koromlakkot, akkor megveszem, anelkul hogy belegondolnek, hogy enélkül most tenyleg nem tudok elni? Ezen szeretnek kicsit változtatni, es nem akarom hogy ez legyen a fo boldogság forrás az eletemben. Ötletek? Mas is van igy?
2021. márc. 23. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele. Annyira felesleges dolgokat én sem vettem, mert mindent használok, az én vonzalmam inkább a kozmetikumok/parfümök felé hajlik :D nekem az segített kicsit, hogy rájöttem, mennyi dolog halmozódott fel az elmúlt egy évben, mióta tart a vírus, körbenéztem a lakásban, és rájöttem, hogy inkább ezeket a dolgokat használom most el. Ha pedig meglátom a boltban, hogy valami le van árazva, felteszem magamnak a kérdést, hogy tuti kell -e ez nekem, meg hogy nincs -e otthon egy ugyanilyen vagy hasonló darab. Ez segít egy kicsit.
2021. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

velem is ez van, de mivel nem sok oromom van az eletben mostanaban, szerintem belefer neha, nem lehet mindent teljesen megvonni magunktol.


ami segithet:

- jelolj ki egy keretet, hogy pl ebbrm a honapban x osszeget kolthetsz ruhakra/sminkelre es figyelj is ra oda. ha tulleped, kovetkzo honapban annyival kevesebbet kolthetsz.

- probald magad lefoglalni mas dolgokkal, tudatosan ne nezegesd ezeket az oldalakat, akciokat. ha drogeriaba mesz, ne nezelodj, csak vedd el, amiert mentel es kesz

- szamolj utana, h mennyi penzt elszortal mar felesleges aprosagokra.. na ugye! az is segithet, ha kituzol vmi celt, amire ‘sporolsz’, ami motival, h megalld a vasarlast. mondjuk hogy uj telefont akarsz venni, vagy elutazni japanba es tudod, h ezek tobbet ernek, mint a 20. lila koromlakk. igy lesz celja a sporolasnak, nem csak az, hogy felesleges megvenni

- kicsit drasztikusabb, de hatekony, ha felallitasz egy olyan szabalyt, h csak akkor vehetsz ujat, ha valami elfogy, kiselejtezed, tuladsz rajta. en pl online arulom a nem hordott, de draga, szep dolgaimat, es ha megvesznek egy cipot, akkor vehetek ujat. persze nem vagyok tul szigoru, enelkul is veszek ujat, csak igy jobb erzes..

2021. márc. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

En is igy vagyok, ha van penzem oromom lelem a vasarlasban. Es sajnos a mindennapokban a dolgaim felet sem tudom hasznalni.


Viszont az elmult evben szinte alig vettem magamnak valamit, es rajottem, hogy mennyi mindenem van.(samponbol is veszek tobbet, ha akcios) Talaltam segito csoportokat, es adtam sok ruhat, cipot raszorulonak.


Probalj meg neha szanalni a cuccaid kozott, talalsz-e olyat, amit mar sosem hordanal, azt ajandekozd el, vagy add el. Tudod, hogy jo helyre kerul, valaki biztos raszorul :)


A masik tippem, hogy probalj valami mas elfoglaltsagot keresni a vasarlas helyet. Csinalhatsz egy kihivast magadnak, hogy pl 1 honapig nem veszel semmit(csak elelmiszert). Utana megnezed, hogy meg birod-e tovabb is.

2021. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!