Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a 30-40...

Miért van az, hogy a 30-40 feletti nők haja maximum vállig vagy picivel váll alá ér? Ez elegánsabb, esetleg fiatalít?

Figyelt kérdés
Jelentéktelen a kérdésem, csupán feltűnt, hogy kevés hosszú hajú nőt látok 30 felett.

2021. máj. 2. 20:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Ezt én is észrevettem, hogy a korral rövidülnek a frizurák.
2021. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
30 éves vagyok, majdnem derékig érő hosszú barna hajam van. Eszem ágában sincs levágatni.
2021. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
volt már igazán hosszú hajad? ha igen, akkor tudod, mennyi macera van vele, hogy jól nézzen ki
2021. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyire számít igazán hosszúnak, a derekamig nem ér le, de a hátam közepéig biztosan.

Nekem másokon tetszik a rövidebb haj is, de feltűnt, hogy hosszabb hajú nőket ritkán látok 30 felett.

Ezért gondoltam, hogy lehet ennek valami konkrét oka.

2021. máj. 2. 20:19
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sokaknak szimplán nincs már annyi idejük arra, hogy a hajukkal sokat foglalkozzanak, könnyebb egy rövidebb hajat mosni, szárítani, mint a nagyon hosszút. Meg amúgy lehet az is benne van, hogy sokaknak lehet, hogy pl. a vállig érő elegánsabbnak számít, vagy ilyesmi. Én ebben nem foglalok álláspontot. De amúgy nekem is vannak ismerőseim, van akinek (40 év körüli) azért van vállig érő haja, mert szimplán neki a hosszú nem tetszik. De akkor ismerek olyat, aki szintén olyan korosztály, de neki már fiatal korától kezdve mindig rövid volt a haja. Szóval kitudja, szerintem sokak, akiknek 30-40 éves korukban rövidebb hajuk van, mindig is olyan volt a hajuk, szóval 20 éves korukban is, szóval nem feltétlen a korral változik ez szerintem, csak szimplán van, akinek a rövidebb tetszik.
2021. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Metionin ***** válasza:
97%
Hát az a tipikus "Karen-frizura" az divat volt egy időben és gondolom akinek volt, sokan annál maradtak, meg vannak akik szerint ennyi idősen ciki a hosszabb haj (ez anyámék korosztálya és értelmi szintje 50 fölött, kisvárosban). Néhányan közülük mostanság is vergődnek hogy pl. ha valakinek gyereke születik, le kell vágni mert anyukáknak milyenmár a hosszú haj. Ezek teszik ki szerintem a többséget, a maradék meg akinek direkt ez áll jól és ez tetszik.
2021. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

49 vagyok és hosszú a hajam. Fekete és göndör és nagyon dús, nincs vele sok macera. Mármint az ápolással van, de megáll magától, nem kell igazgatni.


De ha vékony szálú hajam lenne amit mindig igazgatni kellene, biztos hogy nekem is vállig érne.


Ez az én álláspontom saját magamnak haj hosszúság ügyben. 😊😉

2021. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%

Na, én vállig és hátközépig fokozatosan vágott hajú megmondom a tutit. :D

Nem tudom 30 körül mi van, de 40 után jön a klimax, csökkenek a hormonok, ezek magukkal hozzák a többi hormon borulását, ez száraz, töredezett hajjal és hajhullással járhat.

Meg van olyan is, aki szerint már nem való egy 40-es nőnek a hosszú haj es beáll a jobbik esetben Karen frizurás, rosszabbik esetben vörös/hupililás kockahajúak táborába.

Amúgy nyugat-európában, úgy látom többen hordanak hosszabb hajat, idős korban is mint itthon.

2021. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
8- as vagyok és 50+
2021. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem érnek rá sokat bajlódni vele, meg az életkor előrehaladtával sokaknál romlik a haj minősége. Megritkul, vékony szálú lesz, hullani kezd. Inkább 40 felett.

Nekem hosszú hajam van.

35N

2021. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!