Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hónalj borotválás után mit...

Hónalj borotválás után mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Hétvégén életemben először leborotváltam a hónaljamat. Akkor utána furcsa, tapadós érzés volt. Nem kezeltem le semmivel, mivel nem vágtam bele, nem pattogott ki, teljesen jónak tűnt. Másnap reggel úgy fél kilométert sétáltam, a végén már úgy bírtam csak mozogni, hogy teljesen hozzászorítottam a karjaimat a törzsemhez, annyira fájt a hónaljam. Hazaérve megnéztem a tükörben, vörös volt mindkettő teljesen, mert kidörzsölődött. Aznap úgy fájt, hogy alig bírtam mozgatni a karjaimat. Bekentem Neogranormon-nal, kicsit jobb lett. Azóta már eltelt vagy 4 nap, most perpillanat nem vörös, nincs kidörzsölve, de ha mozgatom a karomat, akkor érzem hogy megint ki fog.

Mit tudnék vele kezdeni? Így semmit nem tudok csinálni kb.. Most beragasztottam vastag tekercses sebtapasszal (ami végig ragad, nincs benne középen vatta), így ma már tudtam sétálni. De ez sem jó megoldás, mert ez meg húzza a bőröm.

Szerintem ez azért van, mert most nincs szőr a két bőrfelület között, ezért dörzsölődik ki. Akik szintén borotválják, ők hogyan kerülik el a kidörzsölődést?



2021. jún. 3. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3-4 borotválás után jobb lesz. Addig pedig próbáld csak szimpla kézkrémmel, popsikenőccsel kenegetni. Javaslom a borotvahab használatát is, meg azt is, hogy előtte nedvesítsd be a hónaljadat, illetve a végén öblítsd le bő mérsékelt vízzel. Egyébként a szőr tényleg ezért nő ott, amit írtál, de a szőr által sokkal büdösebb is szokott lenni a hónalj, meg nem is esztétikus szerintem. Férfiaknál opcionális, hogy ki borotválja le, ki nem, de nőknél ez már egy globálisan elvárt dolog, hogy legalább a láb és kézszárukat, meg a hónaljukat borotválják le.
2021. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én aloe vera géllel szoktam bekenni alapvetően nekem extra érzékeny és mindentől kidörzsölődik, de így kutya baja. :)

Borotvahab szerintem teljesen fölösleges, bármilyen szappan vagy tusfürdő megteszi aminek van habja.

2021. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sosem dörzsölődött ki és nem kenek rá semmit. Szerintem keress egy olyan borotvahabot ami eleve nyugatja a bőrt.
2021. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem a borotválással magával van a baj, se nem a habbal, hanem azzal, hogy utána csupasz a felület ott, és amiatt dörzsölődik ki.

Szóval akkor ez idővel el fog múlni?

A gél az nem üt át pólón, ha az izzadtsággal lefolyik?

2021. jún. 3. 14:30
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Dehogy, nem használok belőle egy tonnát, fürdés után bekenem egy borsónyi géllel a két hónaljam, utána még matatok a fürdőben, arcot mosok, stb, beszívódik mire pólót veszek. Utána én nem tapasztaltam, hogy lefolyna.

2021. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5: Értem. Szóval akkor neked a borotválkozás miatt kell. Nekem nem emiatt kellene, hanem hogy mozgás közben az összeérő bőr ne dörzsölődjön ki. Tehát nekem folyamatosan ott kellene lennie, mint egy síkosító.

Amúgy a mai sétánál direkt nem raktam oda a hónaljamhoz semmit. Ugyan az történt mint borotválkozás utáni napokban, hogy pár perc mozgás után szabályosan fájt már, és megint vörösre kopott mire hazaértem. Szóval egyértelműen az a baj, hogy nincs ott a két bőrfelület között szőr, és nem az, hogy a borotva irritálta volna vagy valami.

Többet nem is fogom leborotválni ezek után, az fix.

2021. jún. 5. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Minden reggel használom, anélkül véresre dörzsölődik a bőröm. Nem csak a borotválkozás miatt. :)

2021. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sok kosarlabdazo azert hagyja meg valamennyire szorosre hogy ne dorzsolodjon ki.
2021. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Használj rá aloe Vera sprayt
2021. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!