Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen színtípus lehetek......

Milyen színtípus lehetek... és annak melyik altípusa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkezdtem foglalkozni kicsit a négy színtípussal meg azoknak az altípusaival. Azonban nagyon elakadtam.

Valaki tudna segíteni, aki kicsit jártasabb ebben?



Ezek az információk alapján se tudom magamat jól bekategorizálni.


Az információk rólam:


A bőrszínem télen meglehetősen világos. Ilyenkor en szinte fehérnek és semlegesnek látom. Nyáron azonban nagyon könnyen barnulok. Nem szoktam leégni, egyenletesen és hamar érek el napbarnított bőrszínt.

A bőröm tónusa sárgás ilyenkor már. Alapozókból is a sárgás tónusúak illeszkednek. A kicsit rózsaszínesebb alapozók rikítóan elütnek.

Az eredeti hajszínem egy egyszerű közép barna szín volt.

A szemfehérjém nem jellegzetesen fehér. Nem ilyen kiugró,es nem ragyogó emiatt a szemem színe se.

A szemem színe nem egy élénk barna szín. Kicsit ilyen f*s színű barna.


Azt már megfigyeltem hogy a hideg tónusú sminkek borzasztóan állnak nekem.

Az ilyen paszteles, világos szemhéjfestékek elvesznek szinte rajtam.

Úgy vettem észre hogy a khaki emeli ki a legjobban a szemem színét.

A kék szinű szemhejpúderek pedig rosszabbul festenek rajtam, mintha ki se sminkeltem volna magamat.



Szeplőim egyáltalán nincsenek és sosem voltak.


Gyerekként se volt világos hajam.


A fényben volt egyfajta aranyos tónusa is a hajamnak ahogyan rásütött a nap.


Gondolkodtam hogy ez sötét tél lenne-e, de nem valószínűsítem úgy, hogy a bőröm tónusa aranyos.


A meleg őszön is gondolkodtam de róluk úgy tudom hogy nekik gesztenyésebb, vörösebb a hajuk színe.


Amikor sötétbarnára festettem a hajamat az borzasztó volt. Iszonyatosan kiemelte a bőrtónusom sárgásságát és nagyon rosszul állt.


Az erek a csuklómon nagyon vegyesek. Zöld is van meg lilásabb is fele-fele arányban.


Sötét ősz típus lennék?



A válaszokat előre is köszönöm!



#szín #típus #színtípus #altípus #Sötét ősz #Sötét tél
2021. jún. 23. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Akár tavasz is lehetsz. Vagy kevert.
2021. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a tél és nyár típus a gyakori. A sárgás tónusú bőr a hideg típus legfőbb jellemzője a barackosan ragyogó, a meleg színtipusé. Én hideg tél vagyok és nekem sem áll jól mindenféle kék smink, szóval ebből sokmindent nem lehet leszürni. Nekem is van egy kis foszöld a barna szemembe. Szinte biztos vagyok benne, hogy te hideg színtípusú vagy. Itt van egy kép a sárga bőrtónusról:

[link]

2021. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A színeidről ha tudnál linkelni a netről fotót az sokat segítene mert a középbarna haj is lehet akármi. Akár még nyár típus is lehetsz vele, ahogy a tél típusból is létezik szőke.

Amit vizsgálj:

Bőr élénkség: pirosas vagy szürkés (ez barnulásnál jól kivehető),

Telített (sárgás/csontszínű, tejfehér, kreol, barna) vagy telítetlen (világos, fehér).

Pirosas+telített= meleg

Pirosas+telítetlen= meleg, intenzív (kevésbé barnul)

Szürkés+telített= hideg, semleges

Szürkés+telítetlen= hideg (kevésbé barnul)

A szemszínt ezekhez kell kombinálni:

Tompa+világos: lágy, szürkés, kék, zöld, barna.

Élénk+világos: élénk, vibráló

Tompa+sötét: sötét, feketés, sötétkék

Élénk+sötét: lágy sötétbarna


Haj:

Hamvas+világos (tejfölszőkétől a sötétszőkéig), hideg.

Hamvas+sötét (sötétszőkétől a sötétbarnáig), hideg.

Rezes+világos (aranyszőkétől az aranybarnáig), meleg.

Rezes+sötét (aranybarnától a sötét gesztenyebarnáig), meleg.

A fekete és a fehér egyértelműen a hideg kategóriába tartozik. A vörös pedig a melegbe.



Haj árnyalat: hamvas/rezes

2021. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!