Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mivel erősíthetném meg a...

Mivel erősíthetném meg a körmömet?

Figyelt kérdés
1 évig folyamatosan géllak volt a körmömön, ma szedettem le, mert már nagyon elvékonyodott a régen még nagyon erős, vastag körmöm. Most hajlik, mindig belekapok valamibe és nagyon fáj. Mivel lehetne megerősíteni, hogy újra szép és erős legyen? Lehetséges, hogy a körmös rontotta el, hogy így elvékonyodott?

2021. aug. 5. 18:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Ja most már értem, mit nem sikerült felfognod.

A körmöd nem úgy "lélegzik", mint a tüdőd (most biztos ledöbbentél). A "hagyjuk lélegezni", annyit jelent, hogy nem pállik be egy műanyag réteg alatt, hanem szabadon éri a levegő. Ez fontos minden élőlény testszövete számára, és többek között a körömlemeznek is. Igen, a köröm már egy elhalt valami (nagyon okos vagy!), ettől függetlenül csúnya és gyenge lesz, ha folyamatosan egy-két réteg vegyi anyaggal el van zárva a levegőtől. Ezért sem tesz jót a körömnek sem a műköröm, sem a lakkok folyamatos viselete "pihentetés" nélkül.

Nagyon szívesen,

egy kozmetikus.

2021. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, levegőznie és pihennie sem kell. Hiszen elhalt szaru... Nincs keringése, nincsenek benne idegek...


Nagyon szívesen...

Egy körmös ;)

2021. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12. hat bocs h kozbeszolok, de isten mentsen az ilyen "szakemberektol"... Gondolom a kerdezonek is egy ilyen okos kormos rontotta el a kormeit.
2021. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Inkább egy olyan, aki a köröm pihemtetését javasolja, hogylélegezni tudjon

Csak aztán nehogy horkoljon éjszaka a nagy lélegzés közben...

2021. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én is tisztában vagyok azzal, hogy elhalt szaru, ápoló vagyok. Csak nagyon idegesít, hogy hajlik, főleg, ha pakolok, vagy mosogatok, bármi. És fáj is. Ezért voltam rá kiváncsi, hogy van-e valami praktika, amivel ezt ki lehetne küszöbölni, de hát akkor várok, szerencsére nagyon gyorsan nő a körmöm. Köszönöm a segítségeteket!
2021. aug. 7. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!